• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

אל צ'אלטן - טרקים, טיולים ומזג אוויר

אל צ'אלטן, כפר הררי קטן, בארגנטינה, במחוז סנטה קרוז. הכפר שוכן בדרום ארגנטינה, בסמוך לצ'ילה, במרחק 220 ק"מ מאל קלאפטה. מטיילים רבים המגיעים לטייל בארגנטינה, במיוחד חובבי הטרקים, ינהרו לכפר זה בשל היותו נקודת היציאה לאחד הטרקים המפורסמים, טרק הפיץ רוי (Cerro Fitz Roy). הנוף הנשקף באזור זה הוא מיוחד ועוצמתי המכיל קרחונים ענקיים, לגונות וכמובן הר הפיץ רוי. הכפר מכיל כ- 400 תושבים וקיים משנת 1985. סיבת הקמתו הייתה מיקומו בסמיכות לגבול עם  צ'ילה. ארגנטינה בנתה שם כפר בכדי להצדיק את הימצאות השטח ברשות המדינה. כיום הכפר מהווה נקודת תיירותית ומשגשג בזכות שמורת הטבע אליה מטיילים רבים מגיעים.

לוס קונדורס – Los Condores

מלבד טרק הפיץ רוי, קיימת גם האפשרות ללכת לטיולים סביב באזור אל צ'אלטן. לוס קונדורס היא אטרקציה נהדרת למי שאינו מעוניין ביום בטרק מפרך וארוך. מדובר במסלול הליכה של כשעה שבמהלכו מגיעים לנקודת תצפית מרהיבה שמלבד הנוף המדהים הנגלה ממנה ניתן גם לחזור בעופות הקונדור העפים במרומים.

לומה דל פליגו טומדאדו – Loma del Pliegue Tumdado

הלומה דל פליגו טומדאדו הוא מסלול נוסף בו אפשר לטייל. רמת הקושי גבוהה יותר, מדובר במסלול הנמשך כ- 4 שעות ורובו במגמת עלייה. המסלול יוצר מהכניסה לעיירה. שימו לב כי הכניסה היא בחינם, אך מטעמי בטיחות ובקרה על המטיילים הנמצאים בשמורה, יש להודיע כשנכנסים ולהודיע כשיוצאים. אז מלבד עלייה מפרכת חשוב לציין כי הנוף מדהים מגוון עצום של קרחונים ואגמים. אלו מכם שמתכננים לוותר על טרק הפיץ רוי ישמחו בוודאי לגלות כי ניתן ממסלול זה לראות אותו.

סרו פיץ רוי – Cerro Fitz Roy

טרק מאד פופולארי שבשבילו מרבית המטיילים מגיעים. הטרק לרוב נע סביב ה- 3 ימים. היציאה היא באופן עצמאי, ללא מדריך או קבוצה מאורגנת, כך שכדאי להצטייד במפה טובה ומעודכנת. יש מספר אתרי קמפינג בהם אפשר ללון במהלך המסלול, כך שלא תשכחו להצטייד גם באוהל. מרבית המטיילים בוחרים ללכת במסלול דרכו עוברים במספר יעדים קבועים ביניהם הלגונה טורה (Laguna Torre), ריו בלנקו (Rio Blanco), לגונה דה לוס טרס (Laguna de Los Tres) והשיא הוא נקודת התצפית המרהיבה לעבר הר הפיץ רוי (Cerro Fitz Roy). טיפ חשוב, לפני היציאה למסלול כדאי מאד להתעדכן במזג האוויר ל- 3 ימים הקרובים בהם תטיילו. האזור קר וגשום ולעיתים לא ניתן לצאת בגללו לטרק, במיוחד בסוף העונה המתויירת או ממש בתחילתה. החודשים בהם עונת הטיול באזור נפתחת יהיו בין נובמבר לסוף פברואר.

מפת איזור הטרקים (לחצו כאן למפה מוגדלת)

מסלולים נוספים באזור:

Loma del Pliegue Tumdado
מסלול שיוצא מהכניסה לעיירה, הדרך לשם היא 4 שעות עלייה שבמהלכה חוזים בלגונות, קרחונים ואת הרי פיץ רוי וסרו טורה בתצפית פנוראמית. לטרק זה כדאי לצאת במזג אוויר טוב ובהיר. יש להירשם במשרד הפארק שבכניסה לעיירה לפני היציאה לטרק, ולהודיע על חזרתכם.

Chorrillo del Salto
טיול לאורך נהר בעמק מרהיב שבסופו מפל מקסים. זמן המסלול כשעתיים. מסלול המתאים לכל מזג אוויר..

Los Condores
מסלול קצר שיוצא מהכניסה לעיירה לתצפית על קונדורים וההרים המושלגים ניתן גם להגיע לתצפית מרהיבה על הלגונה ויידמה. זמן המסלול כשעתיים. מסלול המתאים לכל מזג אוויר.
מזג אוויר

את מזג האוויר באל צ'אלטן אפשר לסכם ב 2 מילים - בלתי צפוי. הרוח היא בלתי נמנעת בחודשים אוקטובר עד מרץ והיא חלק בלתי נפרד מעונת הקיץ.חודשי הקיץ נחשבים לשיא העונה באיזור. ה 21 לדצמבר נחשב ליום הארוך ביותר בשנה ונמשך כ 1 שעות באור יום. ניתן לבקר באיזור בכל חודשי השנה אבל יש לקחת בחשבון שבחודשי החורף המקום בוצי יותר בשל השלג.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה.

elchalten

01bright

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife