• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

COVID19

אל צאלטן - טרק הפיץ רוי

פיץ רוי הוא אחד הטרקים המפורסמים בארגנטינה ובדרום אמריקה, היוצא מהעיירה אל צ'אלטן בדרום המדינה. הפיץ רוי הוא רכס ענק ומחודד הנשקף מרחוק, וצבעיו המרשימים וגודלו האדיר מושכים כל יום מטיילים רבים. שבילי שמורת הטבע היפים ייקחו אתכם למקומות מדהימים, כמו לגונות, נהרות, פסגות מושלגות וכמובן נקודות תצפית יפות על רכס הפיץ רוי. המסלול המלא אורך שלושה ימים, במהלכם תלונו באתרי הקמפינג הנמצאים בשמורה, אך גם אם אתם לא רוצים לישון בשטח,  תוכלו ליהנות מהשמורה בטיולים יומיים קצרים היוצאים מהעיירה.

שמורת הטבע פיץ רוי – Fitz Roy
שמורת הטבע הפופולארית מציעה לכם טרק יפהפה, טבע פראי ונוף עוצר נשימה. המסלולים השונים בשמורת הטבע היפה לוקחים אתכם לנקודות תצפית מדהימות, אגמים צבעוניים, נהרות ומפלים. במשך הטרק תוכלו לצפות ברכס הפיץ רוי המרשים ממספר זוויות, מנקודות תצפית שונות. שומרת הטבע מציעה מספר מסלולים ברמות קושי שונות. רוב המטיילים עושים את הטרק המלא הנמשך 3 ימים אך ניתן בהחלט גם לצאת למסלולים קצרים יותר. כמו כן, תוכלו לצאת לגיחות יומיות מהעיירה אל צ'אלטן, ולחזור ללון בה בתום כל יום. שימו לב למזג האוויר, ותכננו על פיו את המסלולים. באזור זה שורר מזג אוויר הפכפך ולא יציב, ואפילו בקיץ אתם יכולים להיתקל בגשמים ורוחות חזקות, וכדאי להתכונן בהתאם.

מבט על איזור הפיץ רוי בתמונות מרשימות

מסלול הפיץ רוי והמבט לפסגה

נקודות ציון מרכזיות בטרק פיץ רוי

לגונה קפרי – Laguna Capri
לגונה נחמדה מוקפת בעצים יפים אליה תגיעו אחרי כשעתיים הליכה מתחילת המסלול. בחורף, הלגונה קפואה ומרשימה בצורה שונה. באזור הלגונה תמצאו גם אתר קמפינג, בו תוכלו לעשות את הלילה הראשון בשמורה.

לגונה דה לוס טרס – Laguna de los Tres
לגונה יפהפיה אליה כדאי להגיע בשעת הזריחה - אז צבעי השמש והמים הכחולים משתלבים בצורה מושלמת. התופעה מרשימה עד כדי כך, עד שקיבלה את השם זריחת האש (
Amanecer del Fuego) ולכן כדאי להשקים קום ולראות אותה.

תצפית סרו טורה – Mirador del Cerro Torre
נקודת תצפית טובה, ממנה תיראו בצורה ברורה את הפיץ רוי. ההליכה לכאן לא קשה, ותוכלו לראות מפה את הרכס המרשים בצורה יפה.

תצפית מאסטרי – Mirador Maestry
אחת מנקודות התצפית היפות ביותר על הפיץ רוי. ההליכה אל הנקודה קצת קשה וארוכה, אך אחרי שתגיעו אליה תבינו שהמאמץ השתלם, ותיהנו מתצפית מדהימה על הפיץ רוי המרשים.

אל צ'אלטן – El Chalten
העיירה אל צ'לטן שמרחובה הראשי יוצא טרק פיץ רוי היא עיירה מעניינת וקצת משונה. מדובר בעיירה קטנטנה שמונה כ-400 תושבים בלבד, שכל קיץ מתפרנסים יפה ממאות המטיילים שבאים לטייל בשמורה. העיירה לא כל כך מפותחת, וכבר בהליכה ברחוב הראשי תבינו זאת בגלל המבנים הישנים, הכביש הרעוע ואווירת הרפאית של המקום. כדאי לדעת שמחירי המזון בסופרמרקט מופקעים, וכדאי לכם להצטייד מראש, כי רוב המוצרים פשוט לא קיימים. בנוסף, אין כאן תשתית אינטרנט טובה, ולכן סיימו את כל הסידורים המצריכים מחשב לפני ההגעה לכאן.

מזג אוויר

מזג  האוויר באיזור הפיץ רוי לא צפוי.הרוח היא בלתי נמנעת בחודשים אוקטובר עד מרץ והיא חלק בלתי נפרד מעונת הקיץ.חודשי הקיץ נחשבים לשיא העונה באיזור. ה 21 לדצמבר נחשב ליום הארוך ביותר בשנה ונמשך כ 17 שעות באור יום. ניתן לבקר באיזור בכל חודשי השנה אבל יש לקחת בחשבון שבחודשי החורף המקום בוצי יותר בשל השלג.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.

fitzroy

fitzroy2

01bright

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife