• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

אל קלאפטה - מידע, אטרקציות ומזג אוויר

אל קלאפטה, עיירה קטנה השוכנת בחבל פטגוניה בדרום ארגנטינה. אל קלאפטה גובלת עם אגם ארגנטינו (Lago Argentino) והיא יעד מאד מתוייר בקרב המטיילים המגיעים לארגנטינה בכלל ולאזור חבל פטגוניה בפרט. אחד המקומות אשר במיוחד אליהם מגיעים כל אותם תיירים הוא הפארק הלאומי לוס גלאסיארס (Los Glaciares), שם מצוי הקרחון המפורסם פריטו מורנו (Perito Moreno Glacier).

סרטון בן 5 דקות של משרד התיירות של ארגנטינה שמסכם את כל מה שיש לעשות באל קלאפטה

פארק לוס גלאסיארס – Parque Nacional los Glaciares

פארק לוס גלאסיארס, הקרחון המתנפץ הוא פארק יפהפה החובה בתוכו מגוון טיולי יום, סיורים ואטרקציות שונות אותן ניתן לחוות באזור אל קלפטה. החל מביקור בקרחונים שונים, תצפיות, הליכה על קרחונים לחובבי האדרנלין, שיט המקרב אתכם לקרחונים עצומים שצריך לתאם מראש ועוד מגוון אפשרויות. הפארק מצוי במרחק של כ- 80 ק"מ מן העיירה אל קאלפטה. ניתן להגיע על ידי סיור מאורגן מראש, במקרה כזה ההסעה מגיעה אל ההוסטל בו תלונו ותיקח אתכם על אל הפארק. אפשרות נוספת היא הגעה באופן עצמאי, אז כדאי להתארגן מספר אנשים הממלאים מונית, ולנסוע יחד אל הפארק. כדאי לקבוע עם נהג המונית שעת חזרה בה יבוא לאסוף אתכם.

סרטון מרשים מפארק לוס גלאסיארס

קרחון פריטו מורנו - Glacier Perito Moreno

כפי שכבר ציינו קודם, גולת הכותרת של הפארק לוס גלאסיארס  היא גלאסיאר פריטו מורנו (Glacier Perito Moreno). פריטו מורנו הוא קרחון עצום שטחו 250 קמ"ר, אורכו 30 ק"מ והעומק שלו כ- 700 מטרים. מעל פני הים ניתן לראות את הקרחון לגובה של כ- 80 מטרים. הקרחון גם ידוע בכינויו הקרחון המתנפץ/מתנתק, בשל העובדה שחלקים ממנו מתנתקים ונופלים ברעש ובעוצמה אדירים. המטיילים המגיעים מאל קלפטה אל הקרחון חוזים במחזה המרהיב וכמובן, מתעדים את הרגע. יש לקחת בחשבון כי חלקים מהקרחון לא נופלים בכל רגע נתון.. לפעמים יש צורך לחכות קצת בכדי לתפוס את הרגע.

מסלול הליכה על קרחון פריטו מורנו

אחת האטרקציות הקיימות באזור הפארק, היא להצטרף לטיול יום של כמה שעות במהלכן עוברים במספר נקודות שונות.  הסיור מתחיל בשיט לעבר קרחון פריטו מורנו, בדרך ניתן לראות מראה מדהים של גושי קרח וקרחונים עצומים שצפים באגם. כאשר מגיעים לאזור של החוף, שם מתארגנים באופן מסודר לקבוצות קטנות יותר בכדי ללכת בבטחה. משם יש מסלול הליכה המוביל לקרחון. משך המסלול הוא כחצי שעה. כאשר מגיעים אל הקרחון מתנסים בחוויה מדהימה והולכים עליו, עם דוקרנים מיוחדים לנעליים על מנת ללכת מבלי להחליק על משטח הקרחון. הנוף מדהים, הצמחייה מרהיבה וללכת על פני פלא טבעי זאת אטרקציה בפני עצמה. הסיור נמשך משעות הבוקר ועד שעות הערב. מומלץ להיערך בהתאם מבחינת ביגוד חם ונעלי הליכה נוחות. יש מספר סוכנויות באל קאלפטה אשר מארגנות את הסיור המדובר.

מזג אוויר

מזג  האוויר באיזור אל קלאפטה לא צפוי.הרוח היא בלתי נמנעת בחודשים אוקטובר עד מרץ והיא חלק בלתי נפרד מעונת הקיץ, צפו לימים חמימים ויבשים. חודשי הקיץ נחשבים לשיא העונה באיזור. ה 21 לדצמבר נחשב ליום הארוך ביותר בשנה ונמשך כ 17 שעות באור יום, יום רגיל מתחיל ב 05:30 ומסתיים ב 23:00 אבל בחורף יש כ 8 שעות אור במהלך היום.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.

fitzroy

fitzroy2

01bright

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife