• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

אל קלאפטה - פריטו מורנו - הקרחון המתנפץ

הקרחון המתנפץ הוא אחד המקומות היפים והמיוחדים בכל דרום אמריקה. קרחון פריטו מורנו נמצא סמוך לעיר הדרומית אל קלפטה, אך הנסיעה הארוכה משתלמת והחוויה בלתי נשכחת. זהו קרחון ענקי ששטחו כמו כל בואנוס איירס, ובעל צבעי כחול מדהימים. הוא קיבל את שמו בגלל ההתנפצויות הרבות שלו, שאם תחכו בסבלנות תוכלו לראות ללא כל בעיה. הקרחון המתנפץ מציע מגוון פעילויות, החל משייט בסמוך לו ולקרחונים נוספים ועד הליכה אמיתית על הקרח. לא כדאי להסתפק רק בתצפית מרחוק, אלא לבצע גם את שאר האטרקציות – כך תוכלו להתרשם מקרוב מהגודל העצום ולהבין באמת מול מה אתם עומדים. אין ספק שמדובר באחד המקומות היפים בארגנטינה, ואחד ממוקדי המשיכה של דרום ארגנטינה.


הקרחון המתנפץ ושמורת הטבע "לוס גלאסיירס"  בו הוא נמצא מספקים לכם מגוון אטרקציות מעניינות.

אטרקציות מרכזיות בקרחון המתנפץ

צפייה על הקרחון המתנפץ ממרפסות
הדרך הטובה ביותר בה תוכלו לראות את ההתנפצויות המרשימות היא בצפייה מהמרפסות הנמצאות בשמורה. אם תחכו מספיק זמן, תוכלו לראות את ההתנפצויות האדירות, ולהבין את העצמה הגדולה שלהן שמרעידה את כל האזור. 3 המרפסות העיקריות הפזורות בשמורה יספקו לכם את מיטב הזוויות על הקרחון ואת האפשרות ליהנות מכיוונים שונים שלו. כדאי להקדיש לכל מרפסת מספיק זמן כדי להתרשם מהקרחון בצורה המיטבית כי זאת בעצם הפעם היחידה בה תשקיפו עליו מרחוק. אם אתם רוצים לראות הרבה התנפצויות ובתדירות גבוהה, כדאי לכם להגיע לכאן בשעות הבוקר המוקדמות או לפני השקיעה.

שייט בין קרחונים – All Glaciers
אופציה נוספת בה תיהנו משמורת הטבע
Los Glaciers היא בשייט בין הקרחונים. בשייט היפה תוכלו לראות את הקרחון המתנפץ ואת הקרחונים הנוספים הסמוכים לו, וליהנות מהצורות השונות על רקע המים הכחולים. במהלך השייט תהיו קרובים מאוד לכל הקרחונים וכך תוכלו להרגיש אותם בצורה יפה וטובה. קחו איתכם בגדים חמים, כי כאשר תצאו לסיפון תיתקלו ברוח חזקה מאוד שתקפיא אתכם.

מיני טרק (Mini Trek) – הליכה על הקרחון המתנפץ
אחד הטיולים הפופולאריים והאתגרים ביותר שתוכלו לעשות בקרחון המתנפץ בו בעצם תלכו עליו פיזית. במהלך הטיול תלכו על הקרח עצמו בעזרת ציוד מיוחד, ותיהנו מנוף קרחוני מרשים. הטופוגרפיה שהקרח יוצר מפתיעה מאוד, ויתגלו לעיניכם צורות מעניינות כמו מערות, נקיקים, שלוחות בעלות צורות שונות ועוד. זאת באמת הדרך הטובה ביותר לראות את הקרחון ולהרגיש אותו באופן פיזי. למרות שמדובר בפעילות אתגרית וקצת מסוכנת, אין צורך לדאוג. ההתנפצויות השונות מתרחשות רחוק מכם, על שפת הקרחון בלבד, כך שבמהלך ההליכה תהיו בטוחים. וכמו כן, הצוות שיצא איתכם לטיול מקצועי ומיומן ותוכלו בהחלט לסמוך עליהם שיחזירו אתכם בריאים ושלמים.

01bright

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife