• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

מנדוסה - מידע, אטרקציות ומזג אוויר

מנדוסה היא עיר השוכנת למרגלות הרי האנדים במערב ארגנטינה דרומית לקורדובה, מהווה את בירת פרובינציית מנדוסה . היא  עיר גדולה המונה כ950,000 תושבים. נחשבת לעיר היין של ארגנטינה ומהווה את מרכז הכרמים וייצור היין הגדול ביותר בארגנטינה ובאמריקה הלטינית כולה. מדי שנה, בשבוע הראשון של מרץ חוגגים את פסטיבל הקציר. העיר מחולקת להמון כיכרות ופארקים שניתן לגלות ברחבי העיר, אשר קרויות על שם מדינות שונות. למי שמחפש את הפארק על שם מדינת ישראל, נחסוך לו זמן חיפושים ונודיע כי לא קיים אחד, אך במקום זה תוכלו לגלות את הטיילת על שם ישראל הממוקמת במרכז מנדוסה. מאפיין מיוחד בעיר הם התעלות הרבות בכל קצה מדרכה במרכז העיר, אלו הן תעלות השקיה עתיקות והן בהחלט מוסיפות למראה העיר בייחוד בגלל שהן יצרו מדרכות רחבות מאד בחלק נרחב מהעיר.

אטרקציות

ייקבי יין במנדוסה
אחת האטרקציות אשר מנדוסה מפורסמת בהן היא ייקבי היין המרובים והמפורסמים שלה. למען האמת, מוצאם של יינות רבים ומופרסמים בארגנטינה, הוא ממש מכאן, מהייקבים של מנדוסה. ניתן לקבל מידע באחד ממוקדי המידע בעיר (האינפורמסיון) לגבי יקבים שכדאי להגיע אליהם ומה הדרך התחבורה הקצרה ביותר. למי מביניכם שרוצים לבקר בכמה יקבים, אפשר אף להשכיר אופניים ופשוט לרכב אל אותם יקבים. כמו כן, במנדוסה הכניסה היא חינם אל מרבית היקבים, כולל הסיור והטעימות. קחו בחשבון כי הסיורים לרוב יהיו בספרדית. אלו מכם שירצו לרכוש בקבוקי יין להמשך הדרך, או מתנה הביתה, יוכלו למצוא גם חנויות המוכרות את היין באותם יקבים.

סיור מצולם בדרך היין

פואנטה דל אינקה
במרחק נסיעה של כ-4 שעות מן העיר מנדוסה, תגלו כי קיים בלב הטבע אתר עתיק יפהפה ומיוחד. בעברית משמעות השם, גשר האינקה. נחשב לאחד העתיקות הפלאיות שיש בארגנטינה, מדובר במעין גשר אבן גדול וטבעי , תחתיו עובר נהר מנדוסה, בגשר עצמו חצוב
מעין מבנה עתיק עם מדרגות מרפסת וחדרים, במקום יש מעיין מים חמים(ספא של ימי הביניים) וכל הגשר קיבל צבע חום צהבהב. ליד הגשר קיימים שרידים של מבנה עתיק בעל חדרים ומדרגות. בסמוך אליהם תמצאו כי קיימים מעיינות חמים, מעין ספא אשר היה פעיל בתחילת המאה ה- 20.

אוספייטה
אוספייטה הוא כפר הסמוך למנדוסה, אשר מהווה בסיס יציאה לטרקים, קמפינג ולטיולי יום שונים. לכאן ניתן לחזור בתום כל אחת מהפעילויות הללו. הכפר מוכר בעיקר כי מטיילים היוצאים לטרק בפארק פרובינציאל אקונקאגווה (
Parque Provincial Aconcagua ), מגיעים אל אוספייטה כדי להתארגן מכאן ליציאה. חובבי הטרקים וודאי כבר גילו כי בפארק זה נמצא ההר הגבוה ביותר בכל דרום אמריקה, אשר נישא לגובה של 6961 מטרים, טרק אשר מתפרש על שבועיים. כמו כן, ניתן לצאת מכאן לטיולים יומיים, טיולי סוסים וכל אטרקציה קיימת אשר ניתן לעשות באזור תוכלו לברר אצל התושבים המקומיים, אשר שמחים לספק את המידע.

רפטינג
אחת החוויות המומלצות במנדוסה היא הרפטינג. בנהר מנדוסה קיימים אזורים המתאימים לשיט ראפטינג, ואף שיט בקיאקים. חשוב לציין כי הנהר גועש למדיי, כך שאם אתם לא התנסיתם בחוויה זו מעולם, אולי לא כאן המקום להתחיל. יש מטיילים אשר לוקחים קורס למתחילים לפני השיט בנהר עצמו. השיט מעשה רק בעונה המתאימה אשר מתקיימת בין חודשי ספטמבר למרץ.

תחבורה

תחנת האוטובוס של העיר ממוקמת בקרבת מרכז העיר:
בואנוס איירס - כ 13-17 שעות (תלוי בחברה)
סנטיאגו - 9 שעות (כולל מעבר הגבול)
ברילוצ'ה - 18 שעות
סלטה - 18 שעות
טוקומאן - 14 שעות
קורדובה - 10 שעות
איגואסו - 36 שעות (רצוי בטיסה)

מזג אוויר

מזג  האוויר במנדוסה מופיע בטבלאות למטה, חודשי הקיץ (נובמבר עד מרץ) הם המומלצים אולם ניתן להגיע כל השנה.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.

fitzroy

fitzroy2

 

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife