• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

רוסאריו - מידע, אטרקציות ומזג אוויר

רוסאריו היא אחת הערים הגדולות בארגנטינה, הממוקמת במרחק של כ-305 ק"מ צפון מערבה מבואנוס איירס , עיר הבירה של ארגנטינה. רוסאריו עצמה מונה מעל ל-1.1 מיליון תושבים ומדובר בעיר חדשנית בארגנטינה שקצת שונה מאופייה של שכנתה הגדולה קורדובה. בעבר היא הייתה עיר לא מתויירת כלל, לא מושכת מטיילים ולא מהווה נקודה מספיק אטרקטיבית למטייל הממוצע. גם בתחום חיי הלילה(דיסקוטקים, ברים, סנוקר) וגם בתחום הקניות כאשר כל סוף שבוע מתקיים שוק של עבודות יד ב-Av. Belgrano שבסמוך לנהר  פראנה Parana שעל גדותיו שוכנת העיר.  אחת העובדות היותר ידועות על העיר היא שכאן נולד צ'ה גווארה, המהפכן הידוע. ש כאן חופי רחצה נחמדים, פשוט צריך לנסוע לצפון העיר, שם תגיעו לחופים: קטלוניה Catalunya, פלורידה Florida ואחד החשובים מהמקומות הוא האי אינברנדה Isla Invernada אליו ניתן להגיע בשייט מתחנת Costa Alta , זהו גם אתר קמפינג מומלץ שאפשר להשאר לישון בו.
 
מבט כללי על העיר רוסאריו

חופי רחצה
אחת הסיבות ששווה להגיע לכאן היא חופי רחצה בצפון העיר, קצת שמש, קצת ים, קצת שיזוף ולא ספק אתם מעבירים כאן יום יומיים ברביצה מהנה. מומלץ להגיע לחופים כמו פלורידה (Florida) וקטלוניה (Catalunya) אחד החשובים מהמקומות הוא האי אינברנדה Isla Invernada אליו ניתן להגיע בשייט מתחנת Costa Alta .
צניחה חופשית
מטיילים רבים המגיעים לארגנטינה מנצלים את השהות בה כדי להתנסות בחוויה העצומה של צניחה חופשית. מרבית המטיילים שמעו על צניחות במחירים נוחים בערים כמו בואנוס איירס וקורדובה אשר לרוב יגיעו אליהן בכדי לצנוח, אך מסתבר כי גם ברוסאריו קיימים מועדוני צניחה טובים מאד, המוציאים מטיילים לצניחות חופשיות במחירים נוחים וסבירים מאד. כדאי לברר על דילים שונים בסוכנויות השונות. בדרך כלל גם להוסטלים בהם תישנו יהיו פרטים על דילים שונים. כמו כן, בררו את שעות יציאה, והאם הדיל כולל בתוכו תיעוד של צילום (וידאו ותמונות), חבל לא להנציח את החוייה.
נהר הפאראנה – Rio Parana
כאן המקום לציין ולהזכיר כי רוסאריו שוכנת על גדותיו של נהר הפאראנה היפהפה. למעשה מדובר באחד הנהרות הגדולים בעולם, המתפרש  לאורך של כ-4000 ק"מ ועובר במסלולו מספר מדינות. אם נהיה יותר ספציפיים, נהר הפאראנה הוא השני בגודלו ברחבי דרום אמריקה, לאחר נהר האמזואנס (Rio Amazonas). כאשר מטיילים מגיעים לרוסאריו חוויה נהדרת שמומלץ בחום לעבור היא שיט לאורך נהר הפאראנה. במהלך השיט מגלים כי לאורכו קיימים איים קטנים המכילים צמחייה מרובה, נוף ירוק ומיוחד. במהלך השיט עוצרים בחלקם וכך גם משלבים את השיט עם טיול רגלי. מומלץ לברר פרטים על טיול הנמשך יום שלם. למעשה משכירים משיט עם סירת מפרש המצוידת בכל הדרוש בכדי להעביר את השיט בצורה הנוחה והבטוחה ביותר. במהלך השיט המשיט מראה לכם מקומות יפהפיים לאורכו של הנהר, ולוקח אתכם למקומות יוצאי דופן אשר קשה היה להאמין שחבויים בעיר. המחיר של הטיול סביר מאד בהתחשב בעובדה שזהו טיול הנמשך יום שלם.

מזג אוויר

מזג  האוויר ברוסאריו טוב כל השנה וניתן לבקר בה בכל חודש אולם חודשי הקיץ (אוקטובר עד מרץ) הם החודשים המומלצים .

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.

fitzroy

fitzroy2

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife