• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

אושואיה - טרק האבירים - דויד הירש

Knights2

טרק האבירים (valdivieso) - סיפור דרך

אנחנו עשינו את הטרק בארבעה ימים אבל מאוד ממליצים לעשות בלפחות חמישה אם לא שישה. אנחנו שלוש בנים בכושר טיולים טוב, בעלי יכולות ניווט טובות, ולמרות זאת היה טראק קשה. תנאי הדרך קשים וכוללים שלג, בוץ, ביצות, סבך, עצים נפולים, יערות שרופים, נהרות, שיפועים חדים, רוחות חזקות ועוד דברים מקשים. באושוויה מוכרים מפות 1:65000 אשר לא מפרטות את הטופוגרפיה בכלל ולכן בשטח מגלים המון כיפות סמויות וצוקים גבוהים, ככה שאנחנו ממליצים לצאת עם מפות ברזולוציות יותר טובות כמו אחד לחמישים אלף. עוד חשוב לצאת עם מצפן, ג'יפיאס, מקלות הליכה וציוד חם!

יום א' - שמונה שעות הליכה
יוצאים מאושוויה ברכב בכיוון מזרח על כביש 3 שמקביל לריו אזמרלדה. עוצרים בצד הדרך ליד שני שלטי peligroso צהובים שמסמנים שמתחת לכביש עובר צינור גז. במקום מתחילים לרדת מהכביש צפונה בשביל ג'יפים רחב. טופוגרפית הולכים צפון מערב חוצים שני נחלים גדולים שיורדים לתוך ריו בבאן. בתכלס עוברים בכמה ביצות ובתוך חורשות עם עצים נפולים עד שמגיעים לפתח של הערוץ של ריו בבאן. ממשיכים צפונה בתוך הערוץ בתוך הביצה והקרקע הספוגית. ברגע שעוברים את הביצה ומגיעים לעצים, חשוב לעבור לצד המערבי של הנחל. ממשיכים בערוץ כמעט עד סופו ולא מתפתים לעלות מערבה לפני הזמן. יש המון כיפות סמויות וקל מאוד להתבלבל. את הפיצול ערוצים בו נכנסים מערבה נמצא בסוף הערוץ שנע צפונה. מטפסים לאוכף צפון מערב והולכים בדרך מישורית עד לאוכפי בבאן. את האוכף הראשון שמגיעים אליו עולים מדרום באיגוף שמאלי. אחרי העלייה לאוכף יורדים על הצד הצפוני של הרכס לכיוון האוכף השני אשר נמצא צפונית מערבית. במפה שני האוכפים מסומנים באותו שם. לאחר העלייה לאוכף השני ניתן לראות לגונה קטנה מדרום, האוכף מסומן ברוג'ום וגרפיטי איקס. יורדים מהאוכף צפון מערב בעיקבות הרוג'ומים והנחל הלבן עד ליער שנמצא מערבית לנחל. ליד היער ניתן למצוא מקום לישון בו.

יום ב' - שמונה שעות
יורדים בנחל צפון מערב בעקבות הנחל בצידו הדרומי. כאשר נמצאים מצפון ללגונה לולה חוצים את הנחל לצידו הצפוני וממשיכים כך עד לכתף בסוף הערוץ. כאשר מגיעים לכתף עולים עליו בכיוון צפון וממשיכים לרדת בריו טורטיו לכיוון צפון. מה שמאוד ברור לעין בנחל , זה היער השרוף. יורדים ממזרח לנחל שבמהלך הדרך נגלית לגונה קטנה ממזרח. ממשיכים בדרך שבין הנחל ללגונה בכיוון צפון. קצת אחרי הלגונה חוצים את הנחל לכיוון מערב ונצמדים לרכב שממערב. מקיפים את הרכס עד שבמהלך הדרך נגלה אלינו לגונה לה יגואה ממערב. מהלגונה פונים דרומה ונכנסים לתוך הערוץ שמוביל ללגונה מאריפוסה. הערוץ מאוד מיוער עד שמגיעים ללגונה הראשונה. בסופה יש מקום טוב לעשות בו את הלילה על פינת הלגונה.

יום ג' - עשר שעות
מתחילים לעלות דרומה בסבך של העצים עד הלגונה השניה ממקום הלינה. תוך כדי ההליכה חוצים את הנחל ממזרח למערב וחוזר חלילה. לפני הלגונה בצמוד לאוכף נמצא מפל מדהים! שווה לעצור להתפעל ממנו ומהנוף שנשקף ממנו, מטורף. ממשיכים לעלות דרומה מהצד המזרחי של הלגונה בטיפוס חד כלפיי מעלה. מגיעים לעוד לגונה וגם אותה עוקפים ממזרח. כדי לעקוף את לגונב מאריפוסה חייבים לעלות מזרחה בעלייה חדה מאוד. ממשיכים על הרכס בשני שליש גובה ועוקפים את הלגונה הבאה מדרום מאותו צד, עד שמגיעים לאוכף "סינקו לגונס". מהאוכף יורדים דרומה בעקבות הרוג'ומים עד לגונה ואלדיויאסו. את הלגונה עוקפים מהצד המזרחי ומתחילים לרדת דרומה לכיוון נחל אוליביה. נצמדים לצד המזרחי של הנחל ומגיעים עד לסלע ענק שמוצב קרוב לפיצול הערוצים. מהסלע מתחילים ללכת דרום מזרח עם ריו אוליביה. כל הדרך משתדלים ללכת על קרחות ואדמה ספוגית בצידו הצפוני של הנחל. אחרי הפיצול ערוצים המרובע ניתן למצוא המון מקומות לעשות בהם את הלילה.

יום ד' - שש שעות
נצמדים לצידו הצפוני של הנחל והולכים ביערות, ביצות והרבה אדמה ספוגית. בדרך עוברים לגונה מדרום שלא ראינו, הכל נראה ביצה. בפיצול ערוצים המרובע מתחילים לחפש מקום לחצות לצד הררומי של הריו אוליביה. הדבר עלול להיות בעייתי כי המים עמוקים ואין הרבה הזדמנויות. אנחנו חצינו על שכר בונים. ברגע שחוצים לצד הדרומי של הנחל ממשיכים באותה המגמה הדרום מזרחית בתוך העמק היפיפה. באיזור לגונה איריס תוואי השטח נהייה קשה להליכה. הרבה בוץ ועצים נפולים. נושכים שפתיים עד שלבסוף מתחברים ליער שבתוכו יש שביל מאוד טוב. השביל לא ברור בהתחלה אבל אם ממשיכים איתו עד הסוף מגיעים לכביש מהר מאוד יחסית לקצב ההליכה של הטראק. השביל הופך מתישהו לשביל ג'יפים ובדרך עוברים בשער בקר, שדות מראה ולבסוף מבנים שצמודים לכביש. מכאן נשאר רק טרמפים להוסטל.

Knights

01bright

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife