01bright

01bright 01bright

01bright

ברילוצ'ה - מידע כללי

סן קרלוס דה בארילוצ'ה (San Carlos de Bariloche), המכונה בקיצור בארילוצ'ה, היא עיר קיט בפרובינציית ריו נגרו, הנהר השחור, בארגנטינה. העיר שוכנת במורדות הרי האנדים, לחופו של אגם נאוול ואפי מוקפת באגמים ובהרים (טרונדור, סרו לופז וסרו קטדרל - אחד מאתרי הסקי החשובים בדרום אמריקה). העיר מוקפת ביערות, אגמים יפים כמו אגם גוטיארז, אגם מורנו, אגם מסכרדי וההרים שהוזכרו בעלי פסגות מושלגות. ברילוצ'ה נמצאת כ- 770 מטרים מעל גובה פני הים ובמרחק של 1,680 ק"מ מבואנוס איירס, היא קטנה, שקטה, רגועה ויפייפיה, פסטורלית להפליא, היא מונה כ- 110,000 תושבים.

מקור שמה של העיר במילה Vuriloche בשפת המפוצ'ה, שפירושה "האנשים שמעבר להרים". אחד מתושביה הראשונים של העיר היה קרלוס וידרהולד, והמתיישבים החליטו לקרוא על שמו את עירם. במכתבים שנשלחו אליו הוא כונה בטעות "סן קרלוס" במקום "דון קרלוס". הטעות השתרשה, והעיר נקראה סן קרלוס דה בארילוצ'ה. אף שראשוני המתיישבים, מהגרים מאוסטריה ומגרמניה, הקימו את בארילוצ'ה ב-1895, תאריך הייסוד הרשמי של על ידי ממשלת ארגנטינה הוא ה-3 במאי 1902. ב-1909 כבר התגוררו בה 1,250 תושבים ונסללה דרך שקישרה אותה עם נאוקן. עם זאת, עד להגעת מסילת הברזל ב-1934, העיר נסמכה בעיקר על שירותים ומוצרים שהגיעו מצ'ילה, שהגישה אליה הייתה קלה יותר. בין 1935 ל-1940 הוקמו בעיר המבנים המרכזיים: בית העירייה, הספרייה, התיאטרון, הדואר, תחנת המשטרה והקתדרלה.

 9034429 

מרכז ברילוצ'ה בלילה

כלכלת בארילוצ'ה נשענת בעיקר על תיירות. בסמוך לעיר שוכן אתר הסקי סרו קתדרל שפועל בחורף, ובקיץ מושכים את התיירים חופי האגם. בהיותה של בארילוצ'ה העיר הגדולה ביותר באזור האגמים הארגנטינאי, היא מהווה נקודת מוצא נוחה לטיולים רבים באזור. בעיר פועלים מספר מפעלים מקומיים לשוקולד, המהווים אף הם מוקד משיכה לתיירים. ברילוצ'ה משמשת כאזור נופש בחורף ובקיץ, והיא אחד מאתרי הטיול הפופולריים ביותר בארגנטינה. העיר נמצאת בתוך פארק לאומי נאוול וואפי (Nahuel Huapi National Park), על שפת אגם בשם זה. מוקד המשיכה של העיר הוא במגוון הפעילויות, הסיורים והמסעדות באזור. קיימות שתי עונות שיא בתיירות בברילוצ'ה: דצמבר-פברואר אז מזג האוויר נאה, וחודש יולי בו עונת הסקי מגיעה לשיאה. חשוב לדעת כי חודש יולי איננו מתאים לסיורים באזור, אלא לסקי בלבד.

עונת החורף שנמשכת מיוני עד ספטמבר, מביאה עימה שלג משגע ואת הזמן עבור ברילוצה להפוך לעיירת סקי והזמן כמובן להתעסקות בספורט חורפי כמו סנובורד, פולו שלג, רחיפה ובעיקר סקי. ההר העיקרי הוא קררו קתדרל, 18 ק"מ מהעיר, מקום נופש זה מספק למבקריו 67 ק"מ של משטחי החלקה, רכבלים, מלונות, מרכזי קניות, ציוד להשכרה ובכלל עזרה כללית.בעונת הקיץ, ברילוצה הופכת להיות יעד עיקרי לפעילויות בחוץ כמו ספורט ימי כדוגמת ראפטינג, דיג, הליכה, רכיבה על אופנים, טיפוס, גולף וגם טיולים לצ'ילה דרך נתיב של אגמים.

bariloche-01

ברילוצ'ה היא עיר לבבית ואטרקטיבית, המרכז העירוני הוא המקום הייצוגי של העיר, הוא מזכיר כפר שוויצרי, הבניינים באזור הם בנייני מועצת העיר, המשטרה, הקתדרלה, מגדל השעון, מוזיאון פטגוניה והספרייה. אזור התיירות של ברילוצ'ה ממוקם ליד המרכז העירוני, אזורי הקניות והעסקים נמצאים ברחוב מיטרה ומורנו.
ברילוצ'ה ידועה גם בשמה הנוסף עיירת השוקולד, באיזור התיירות ישנן הרבה חנויות שוקולד מכל הסוגים בכל הצורות ובכל הטעמים האפשריים, חגיגה אמתית לחיך. לא די בזה אלא שגם הגלידות נחשבות לגלידות בין הטעימות בעולם. החנויות הגדולות והידועות בברילוצ'ה הן טוריסטה וממושקה.

תחבורה

בברילוצ'ה פועל נמל התעופה הבינלאומי טניאנטה לואיס קנדלריה, המקשר את בארילוצ'ה עם ערים שונות ברחבי ארגנטינה, וכן עם המדינות השכנות. חברות אוטובוסים מפעילות קווים סדירים מבארילוצ'ה לערים הגדולות בארגנטינה, וכן למספר יעדים בצ'ילה.יעדים מרכזיים: בואנוס איירס, אל בולסון, סן מרטין דה לוס אנדס, מנדוסה, קומודורו ריבאדביה. בארילוצ'ה היא גם תחנתו האחרונה של קו הרכבת הפטגונית, שמוצאו בעיר ויידמה שלחוף האוקיינוס האטלנטי. תחנת האוטובוס המרכזית שבברילוצ´ה ממוקמת כ-3 קילומטר מהמרכז. מומלץ לקחת מונית להגעה ולחזרה מהתחנה.

קהילה יהודית

בית חב"ד ברילוצ´ה פתוח כל השנה. מי שמנהל את המקום הם שליחיו של הרב ניר עזאי שהקים את המקום.
לארוחות שישי כולם מוזמנים אך יש ליצור קשר ולהירשם.
כתובת הבית היא ברחוב 140 juramento
טלפון:464619 2944  
נייד: 15675648 2944
אימייל:
[email protected]

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife