• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

ריו דה ז'נרו - יער טיז´וקה - היער האורבאני הגדול בעולם - בני קליין

זהו היער האורבאני (בתוך העיר) הגדול בעולם!  נמצא בלב העיר ריו דה ז’נירו במרחק דקות נסיעה ממרכז העיר וכמעט מכל חלקי העיר. גודלו 3.200 הקטרים. מערב אלפי סוגים של צומחים וחיים שנמצא רק ביער האטלנטי. כולל המון פינות חמד עם מפלים מהממים ומצפים על כל העיר ריו דה ז’נירו.

היער נשתל מחדש בשנת 1861 בהוראה ישירה מדון פדרו השני, נציג פורטוגל בברזיל בזמנו, שהיווה הדוגמא ראשונה של דאגה לטבע מצידם של הפולשים האירופאים בברזיל. לא בגלל שהפכו לצמחוניים או משהו דומה, אלא בגלל שכבר בתקופתו הרגישו חיסרון במים מתוקים באזור ריו – תוצאה ישירה של העובדה שמתי שמשפחת המלוכה הגיעה, וריו התחילה "לפרוח" מבחינה מסחרית, היערות והטבע מסביב נוצלו לבנייה ושריפה.   לאחר ניצול העצים נטעו קפה באותם אזורים והמטעים גדלו בקצב מהיר. מכיוון שבתקופתו הקפה היה מוצר נדיר ובברזיל היה כל מה שצריך כדי להפיק קפה- האנשים איבדו קצת את הראש (הבהלה לזהב... זוכרים?) ובתחילת המאה ה18 ריו סבלה ארבע שנות בצורת ולאחר מכן החלו את השתילה מחדש. בשנה הראשונה שתלו 13.500 שתילים ועד סוף המאה נשתלו לפחות עוד 120.000 וכך נולדה השמורה "יער טיז’וקה" שעד היום מקיפה ומגנה על מרכז העיר ריו.

tijuca2   tijuca3   tijuca5

tijuca4  tijuca1

בימינו תושבי ריו משתמשים בפארק כמפלט לחיים המודרניים ויוצאים לטיול ביער, טבילה במפלים, פיקניקים (יש מקומות מסודרים לכך) והמון פעילות ספורטיבית אקסטרים. המהירות של הסקייטיסטים ורוכבי אופניים בירידות של השמורה מסחררת ואפשר לטפס, לסנפלנג, לקפוץ לדאייה בשמי ריו ועוד...

אפשר לראות המון סוגי חיות ביער אבל בדרך כלל התיירים לא רגילים לחיים בטבע ולא מבינים שאי אפשר להתנהג כמו תמיד אם רוצים שהחיות לא יפחדו, אז נסו להיכנס לאותה האנרגיה והשקט של המקום בו אתם נמצאים כדי להצליח לראות איך זה באמת ביער... החיות רגילות לשלווה – שווה לנסות!

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife