• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

ריו דה ז'נרו, אילייה גרנדה, ג'רי - ריכוז טיפים - אמיר פרידמן

ריו דה זנרו

סיור בפבלות – ממליץ מאוד מאוד לצאת לסיור פאבלות, יש לכם רשימה של סיורים תחת אטרקציות

מומלץ ללכת למשחק כדורגל.

תצפית מפסל ישו \ הר הקורקובדו - תבדקו את מזג האוויר ומצב השמיים שלא מעונן לפני שאתם הולכים.

החוף של איפנמה יותר יפה מזה של קופהקבנה. עם זאת, שווה להסתובב בטיילת קופקבנה לראות את העיצובים של דמויות ומבנים שנבנו ועוצבו בעזרת חול.

מסעדות – ממליץ על מסעדת Pittas, כשמה כן היא, במקום נמכרים פיתות עם שווארמה \ פרגיות \ פלאפל וכו'. בנוסף, באזור של קופקבנה יש מספר מסעדות עם מבצעי פיצה אכול כפי יכולתך (Pizzería Fagulha לדוגמא בקופקבנה) – תבואו רעבים.

בטיחות – אולי המקום היחידי שטיילתי בו שבאמת צריך לתת דגש על זהירות ובטיחות. במהלך השהות שלי בעיר כמעט כל יום נתקלתי בישראלים שנשדדו או שכייסו אותם. ברגע שיורד החושך אני ממליץ לכם מאוד לא להסתובב לבד! גם אם זה לצאת שנייה לקנות משהו בקיוסק, עדיף שתלכו כמה חברים ביחד. כנ"ל לגבי שעות הבוקר המוקדמות, בין 06:00 ל-08:00, לא כדאי להסתובב לבד כי בשעה הזאת אין תנועה רבה ברחובות והסיכויים להישדד גבוהים גם כן. באופן כללי, בריו דה ז'נרו עדיף להסתובב עם בגדים פשוטים, שיהיה עליכם כמות כסף לאותו יום בלבד ללא אשראי או דרכון (אפשר לקחת צילום דרכון במקום).

אילייה גרנדה

הפנינה של ברזיל. אי קסום ומיוחד מאוד, שנשאר בתולי ברוב אזוריו. אם יש מקום שאסור לוותר עליו בברזיל זה איליה גרנדה – שונה לגמרי מכל שאר המקומות שהייתי בהם.
לופז מנדס – חוף מרהיב ושקט! מומלץ מאוד להגיע לשם ולהסתלבט על החוף הלבן.
דויס רויס – אנחנו הלכנו ברגל בג'ונגל לחוף. לקח בערך כשעתיים. הלכנו בזמן שירד קצת גשם ככה שהנחלים התמלאו והחלו להיווצר מפלים. היה מוצלח מאוד! ראינו חרקים משונים, קופים והנוף הפראי היה יפה מאוד.
סיור שנירקולים – אחת האטרקציות השוות לחובבי העולם הימי. ניתן לראות הרבה דגים יפים ובנוסף אנחנו ראינו הרבה מאוד צבי ים בשנרקול! רק לשם השוואה – כשצללתי בתאילנד ראיתי פחות צבי ים ממה שראיתי שם.

אין כספומטים באי אז להביא מראש כסף
לעיתים יש הפסקות חשמל קצרות – דווקא נחמד להתנתק ולהרגיש קצת את הטבע.
אל תצפו ממש לאינטרנט – לעיתים הוא בכלל לא עובד.
אפשר אפילו סתם לצאת לטיול רגלי בג'ונגלים של האי, נחמד למדי.


ג´רי קאקווארה

מקום בהחלט מיוחד , אמנם ההגעה אליו מתישה ולא פשוטה בכלל אבל במידה ויש לכם זמן ואתם רוצים להגיע למקום קצת יותר מיוחד ושקט בהחלט שווה את המאמץ , במקום עצמו אין כבישים בכלל והכפר קטן מאוד ככה שהולכים רק ברגל ממקום למקום .
אין כספוטים בג'רי בכלל !!! הכספומט הקרוב ביותר נמצא שעה וחצי נסיעה מהכפר לכן תדאגו לבוא עם מספיק כסף מראש כי יש אנשים שכ"כ נהנו שם ורצו להישאר עוד ימים ונתקעו ללא כסף ונאלצו לקחת כסף מחברים .

מומלץ בשעות הערב לעלות אל הדיונה הראשית בחוף (אי אפשר לפספס אותה ) ולצפות בשקיעות היפות שיש בג'רי , לאחר השקיעה בדר"כ יש מופעי קפוארה על החוף ברמה גבוהה מאוד .

כדאי מאוד לעשות את הטיול באגי שעובר בין הלגונות (שימו לב שיש שני טיולים היותר יפה זה הטיול שעוברים בין הלגונות) במהלך הטיול מגיעים ללגונות יפות עם מים מתוקים (נווה מדבר) ובדרך רואים את כל הדיונות של ג'רי ... טיול מאוד מומלץ וכיף . בג'רי יש מיליון סוכנויות ככה שזה לא ממש משנה עם תלכו כי כולם עושים פחות או יותר אותו דבר וכמובן שתנסו להוריד את המחיר כמה שיותר .
לגבי חיי לילה אל תצפו שיהיה פה יותר מדי .. בדר"כ בכל לילה יש מסיבת חוף קטנה עם מוסיקה טובה ואווירה טובה אפילו יותר .

זמני גאות ושפל – הגאות והשפל בג'רי הזויים ולא קשורים למציאות ומשתנים מהר מאוד תשימו לב טוב לזה כשאתם משאירים ציוד על החוף ונכנסים לים כי לנו קרה כמה פעמים שהשארנו את הציוד 200-300 מטר מהחוף ושחזרנו המים נגעו בציוד , היו אנשים עם מצלמות ואייפונים וסתם נרטב להם הציוד אז במידה וכולם נכנסים למים ואף אחד לא שומר על הציוד מומלץ להעיף מבט מדי פעם לראות שהים לא לקח לכם את הדברים .

ההגעה לג'רי אינה זולה כלל וגם המחייה בג'רי לא מהזולות שביבשת ולדעתי גם החופים עצמם אינם מדהימים ביופי שלהם, אך המקום מאוד מיוחד ויש בו אווירה שלא ניתן להסביר והאנשים שפגשנו שם

היו מאוד איכותיים , במידה ואתם מחפשים מקום שהוא קצת יותר שקט ורגוע ופשוט "להיזרק" על החוף לכמה ימים ג'רי זה המקום בשבילכם

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife