• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright 01bright

01bright

מפלי האיגואסו - הברזילאי, הארגנטינאי וההבדלים

מפלי האיגואסו הם אחת האטרקציות החשובות והמתויירות ביותר ביבשת ואין כמעט מטייל שמגיע לברזיל או לארגנטינה מבלי לעבור באתר. האתר נמצא בצפון ארגנטינה סמוך לגבול עם ברזיל כאשר חציו נמצא בצד הארגנטינאי וחציו השני נמצא בצד הברזילאי. עשרות מפלים יפהפיים בעלי עצמה אדירה, על רקע נוף טרופי עוצר נשימה. שמורת הטבע הגדולה מציעה לכם טיול נפלא, בו תתרשמו מפלאי הטבע ועצמתו ומכמות המים האדירה שזורמת במקום אחד. את המפלים ניתן לראות משני צדדים: הצד הארגנטינאי והצד הברזילאי, כאשר שמורת הטבע בצד הארגנטינאי גדולה יותר וגם נחשבת ליפה יותר אבל רוב המטיילים עושים את שני הצדדים ואף רצוי לעשות את שני הצדדים. מהצד הארגנטינאי תוכלו לראות את המפלים במלוא הדרם ואף להתקרב אליהם מאוד (הנקודה הקרובה ביותר נקראת לוע השטן). את הסיור בפארק תעשו רגלית על גשרים שבנויים מעל המים המאפשרים לכם לראות את המפלים בצורה הטובה ביותר. מחיר הכניסה לפארק בצד הארגנטינאי הוא 130 פזו ובצד הברזילאי הוא 41 ריאל. הטיול במפלי האיגואסו אינו קשה פיזית, ומסלולי ההליכה שבשמורה מסודרים מאוד ומתאימים למטיילים מכל הסוגים והגילאים. את הטיול במפלי האיגואסו עושים בדרך כלל בשני חלקים: החלק הארגנטינאי שנחשב לפופולארי יותר, ואליו יוצאים מהעיירה פורטו איגואסו (Puerto Iguazu) והחלק הברזילאי, אליו יוצאים מהעיירה פוז דה איגואסו (Foz du Iguacu).

מבט מקרוב על מפלי האיגואסו

ההבדלים בין הצד הארגנטינאי לצד הברזילאי

הצדדים של המפל הם למעשה אותו המקום, אבל באותה מידה הם שונים לחלוטין.  הכיצד ? בפארק הארגנטינאי אפשר לראות את המפלים הגדולים מאד מקרוב, ובפארק הברזילאי אפשר לראות תמונה פנורמית נדירה של המפלים שמאפרת לכם להבין איך שרשרת המפלים בנויה לאורך מאות מטרים, כמו כן אפשר להתקרב למפלים בעזרת גשר חדש שבנו מעל המים ומעלית שמביאה אתכם ממש מעל למפלים. בבחירה לראות רק צד אחד של הפארק אתם מפסידים חלק גדול מהחוויה העוצמתית וגודל של פארק המפלים, אז כדאי לבקר גם בצד הברזילאי למי שיש זמן. כמובן שאם יש לכם רק יום אחד אז כדאי לבקר רק בצד הארגטינה. אחת השאלות שעולה אצל מטיילים רבים היא מה יעשו עם המוצילות/מזוודות שלהם כאשר יעברו לצד השני וירצו לטייל ולהמשיך לתוך המדינה. בפארק, בשני הצדדים, יש בעמדת הכרטיסים גם שמירת חפצים (בתשלום כמובן) מה שיאפשר לכם לטייל בנוחות וללא חשש לציוד שלכם.

הצד הארגנטינאי

הפארק הלאומי איגואסו – Parque Nacional Iguazu
שמורת טבע מהמדהימות  והחשובות בדרום אמריקה, בשמורה תיהנו ממפלי האיגואסו האדירים. תמצאו בה מספר מסלולי הליכה שיקחו אתכם לנקודות תצפית רבות, בהן תשקיפו על המפלים היפים מזוויות שונות. כמובן שאסור לוותר על שום מסלול הליכה, אך כדאי לדעת שהתצפית המפורסמת ביותר היא "לוע השטן" (Garganta del Diablo), וכדאי להתחיל בה. אחרי שתסיימו להסתכל על המפלים מרחוק, אפשר גם מקרוב בשייט בסירה שמגיעה הכי קרוב שאפשר. בתוך השמורה היפה תיהנו מנוף טרופי המזכיר יותר את ברזיל, וממגוון בעלי חיים כמו ציפורים רבות, המון פרפרים וסוג מיוחד של רקונים. הצד הארגנטינאי של מפלי האיגואסו נחשב לצד הפופולארי יותר, ואסור לכם לוותר עליו. שימו לב שמדובר באחד המקומות המתויירים בכל דרום אמריקה, ובכל יום מגיעים לכאן מאות תיירים מכל העולם. כדאי מאוד להגיע לשמורה עם האוטובוס הראשון שיוצא מהעיירה כדי להספיק ליהנות ממנה לפני שתהפוך לצפופה במטיילים רבים.

מבט מרשים של המפלים והחוויה העצומה באמצעות סירת מנוע

הצד הברזילאי

קאטרטאס דו איגואסו – Cataratas do Iguacu
מטיילים רבים אוהבים לראות את המפלים גם מצדם הברזילאי. שמורת הטבע הברזילאית מציעה לכם מבט שונה על המפלים הנהדרים, והטיול בה קצר וקליל ונמשך כשעתיים בלבד. גם בצד הברזילאי תוכלו לראות בעלי חיים, יערות גשם סבוכים וכמובן את המפלים המרשימים. מעבר הגבול קל ופשוט, וכמובן שתוכלו להמשיך מכאן אל תוך ברזיל.

פארק הציפורים – Parque de Aves
אטרקציה נוספת שנמצאת בצד הברזילאי היא פארק ציפורים יפה, בו נמצאות ציפורים שונות האופייניות לאזור. זאת הזדמנות נהדרת לראות מקרוב את כל הציפורים שהסתתרו מכם במהלך הטיולים בשמורת המפלים, ולצלם תמונות נפלאות. למרות שמדובר בסוג של גן חיות, זאת עדיין חוויה נהדרת ודרך מצויינת לנצל את היום ולהיפרד ממפלי האיגואסו.

מבט מקיף על פארק הציפורים

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife