• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

איי גלאפגוס מדריך קצר 11 יום עצמאי - גל פרימק

galagoswide4

חפרתם בפייסבוק עם פוסטים על גלאפגוס שפחדתי כל כך מהגלאפגוס. סוכנים באלפי שקלים, תכנונים של חודשים מראש, פוסטים ארוכים מהגלות על איך ומה לעשות בכל שעה. פחדתי. אבל טסתי בכל זאת, ועשיתי את זה לבד, 11 יום ב-1100$. כולל טיסות, כולל מלונות, כולל אוכל, כולל הכל. מחיר ממש כמעט של כל שבועיים שלכם בטיול.

איך עשיתי את זה? כמו כל יעד אחר שעשיתי לבד. כי זה ממש כמו כל יעד אחר. איך יצא כזה זול? כשחוסכים סוכנים, בוחרים איפה לאכול, איפה לישון ואיזה סיור באמת בא לכם לעשות ולא רק כי אמרו לכם. אז התקציב יוצא כמו שאתם רוצים. אפשר גם הרבה יותר זול, אני עוד התפנקתי. מודיע מראש - אני רק משנרקל. והשנרקולים עוצרי נשימה. ראיתי כל מה שאחרים ראו עם ציוד צלילה ועוד זכיתי לנוע בחופשיות ולשחות סביב סביב צבים ומנטות וכרישים. דבר שאי אפשר לעשות עם ציוד כבד. צללתי עם כמה חבורות של מנטות, צמוד אליהן. צללתי עם מלא כרישים, וסוסי ים, וכרישי פטיש ואינסוף צבי ים. ראיתי מקרוב את כל סוגי הציפורים באיזורי הקינון שלהם, ראיתי כרישים ישנים במערה, שנרקלתי בכמעט עשר נקודות שונות. ורובן בחינם.

איך עושים את זה? נוחתים בעיר (120 דולר הולכים על מיסי נמל) הולכים להוסטל (בשני איים - אפשר אפילו ברגל) סוגרים לילה, אוכלים במסעדה, והולכים לסוכנויות שמפוזרות בכל פינה לסגור סיורים. (מביאים לכם מפה של האי בכל מקום שאתם יכולים ללכת להרבה מקומות גם בעצמכם) סיימתם סיורים? תעברו בסירה לאי הבא. יש שלושה איים שווים. נוחתים בסאן כריסטובל, טסים בחזרה מסנטה קרוז (לחסוך סירה אחת) האוכל במחירי מונטניטה (3-10$ לארוחות מלאות), לינה במחירי סופש במונטניטה (15-20$) וזהו.

אני חלילה לא נגד סוכנים - אני פשוט חושב שיצרו פה אשלייה שזו הדרך היחידה לטוס לאיים הקסומים הללו. וזה לא. זה ממש כמו לטוס לסאן בלאס או סאן אנרדס - הייתם צריכים סוכן בשביל זה? לקחתם סוכן לעשות את הפיץ רוי? את אושייה? את המעברי גבול המורכבים?

בקיצור - איי גלאפגוס הם מורשת טבע מדהימה שאין שום סיבה שלא תגיעו אליהם, לבד או דרך סוכן, זה ממש לא משנה, העיקר תסעו, תחוו, תראו. אני מאמין בטבעונות - ובעיני להיות סביב חיות כל כך הרבה זמן, מעצים ומגדיל את הנשמה ואני חש תחושה חזקה ורצון כנה שכולכם לא תאלצו לוותר על החוויה הזו, במיוחד לא בגלל שיקולים כספיים. תבררו מה הכי טוב לכם סוכן או עצמאית לפני - או פשוט תגיעו ותבררו הכל שם - כמו שאני עשיתי וכמו שאתם עשיתם בכל יעד אחר.

אני משתף איתכם את הלוז שבניתי לכמה ישראלים שטסו בעקבותיי. באהבה. אגב, אני ממליץ לפחות על עשרה ימים - אלו איים שעשויים מהרי געש, הכל חולות לבנים ואבני לבה שחורות, חיות בכל מקום וזה פשוט גן עדן. תנו לעצמכם זמן לשהות. (השהייה זולה יותר ממונטניטה בסופש).

תהנו מלא מלא, נשיקות.

-----

לנחות באי סן קריסטובל

יום ראשון- שנורקל, התאקלמות, אוכל, לסגור סיור למחר
יום שני - סיור 360 מעלות - 140 דולר
יום שלישי- חופים, נקודות שנרקול מדהימות (תנחתו וקחו מפה של העיר). אפשרות לאופניים/מונית לצד השני של האי (פורטו צ׳ינו) עולים להר געש, לגונה ויורדים. מקום לראות צבי ענק.( אפשר לוותר). לסגור שייט למחר.
(השייט הוא בסירות נהדרות וחדשות ובמחירים שווים בכל אי ולכל אחד לא משנה דרך סוכן או לא)

יום רביעי - שייט- 30 דולר/ 25 דולר - לאי סנטה קרוז (כדור בחילות חובה) העיר עצמה כמו מונטניטה - בלילה כרישים בנמל, חוף לבן, נקיק עם מים (תבדקו שמות כשתגיעו) יש חיי לילה מטורפים בסנטה קרוז.
יום חמישי - שני חופים, שנרקולים, נקיק מהמם עם מים. לסגור שיט למחר לאיזבלה. אפשר יומיים גם רק אם רוצים

יום שישי- שייט לאיזבלה- 25 דולר שעתיים.
יום שביעי -שוכרים אופניים עוברים בפלמגנו (לא תמיד רואים פלמנגו) רואים מלא אגמים צבי ענק לטאות, מגיעים לתצפית על כל העיר. לסגור סיור למחר.
יום שמיני - סיור טאלנס - 110 דולר חצי יום, צוללים עם כרישים, ציפורים רגליים כחולות. לסגור סיור למחר. וסירה חזרה.
יום תשיעי - טרק להר געש בבוקר (סיירה נגרה) עד הצהריים. סירה לסנטה קרוז
יום עשירי - מהאי סנטה קרוז - טסים לגוויאקיל בחזרה.

(שימו לב שהאי טיסה הלוך והאי טיסה חזור, שונים, כי זה חוסך כסף וזמן)

01bright

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife