• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19

corona

עדכוני קורונה ופתיחת גבולות בדרום ומרכז אמריקה - 7.5.21


רמת הקורונה בכל מדינה - דירוג נקבע על ידי המרכז לבקרת מחלות האמריקאי מדרגה 1 ועד 4. ניתן לבדוק את רמת הקורונה העדכנית כאן - לחצו לעמוד רשימת המדינות.

חשוב לדעת - דרכון ירוק או חיסון אינם מקנים פטור מבדיקות. אם שהיתם בבריטניה, דרום אפריקה וברזיל, חלות עליכם מגבלות כניסה למדינות השונות אפילו אם מדובר בקונקשין.

דרישת כרטיס יציאה (!)  קיימת בכל מהמדינות אולם לא נאכפת תמיד. חשוב מאוד להערך לזה מראש (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

הנחיות לטסים ולחוזרים לישראל (מעודכן עם מגבלות ברזיל ומקסיקו עד ה 16.5) - לינק בפורטל חירום לאומי | לינק להנחיות של הממשלה

מדינות והגבלות

ארגנטינה - כניסת תיירים בשלב זה אינה אפשרית (עד להודעה חדשה). המדינה חווה גל שלישי והקורונה לא נרגעת במדינה עקב מעבר של הוריאנט הברזילאי.

צ'ילה - כניסת תיירים בשלב זה אינה אפשרית (עד להודעה חדשה). מגבלות הכניסה טרם סגירת הגבולות - כניסת תיירים אפשרית בטיסה לסנטיאגו בלבד. יש להציג בדיקות קורונה שלילית עד 72 שעות מזמן הכניסה למדינה. דרוש ביטוח המכסה קורונה. ישנה דרישה להתקנת אפליקציית מעקב. יש למלא טופס טרם הכניסה (לחצו לטופס).

ברזיל (משרד הבריאות הוציא איסור מסע לברזיל מה 3.5 ועד ה 16.5) - בימים האחרונים חלה עליה גדולה בהתשפטות המחלה עקב ווריאנט חדש שמדביק שוב את מי שכבר חלה. גבולותיה האוויריים פתוחים לתיירים. יש להציג ביטוח רפואי ובדיקת קורונה (RT-PCR) שלילית עד 72 שעות מהכניסה למדינה. יש למלא הצהרת בריאות ולהציגו עם הכניסה למדינה (לחצו להצהרה), ניתן למלא את ההצהרה עם הנחיתה. עטיית מסכות במדינה מחויבת במקומות ציבוריים. כל אתרי התיירות במדינה פתוחים והמדינה מתנהלת כרגיל בכפוף למגבלות השונות בכל הערים ומשתנה מעיר לעיר. הקרנבל בברזיל בוטל ולא יתקיים בשנת 2021.

בוליביה - גבולות האווירים של המדינה פתוחים לתיירים, ישנם מגבלות של טיסה מרוב מדינות אירופה. יש להציג בדיקת קורונה (RT-PCR) שלילית עד 72 שעות לרגע ההגעה למדינה. ייתכן ותדרשו לבידוד של 10 ימים. יש למלא הצהרת בריאות ולהציגה בכניסה למדינה (לחצו להצהרה). חובה עטיית מסכה בכל המרחבים הציבוריים במדינה. אתרי התיירות פתוחים. שימו לב כי ישנה דרישת ויזה למדינה!

פרו -  המדינה פתוחה לתיירים. יש להציג בדיקת קורונה (RT-PCRאו אנטיגן) שלילית עד 72 שעות שלפני הטיסה. יש למלא הצהרת בריאות עד (!) 72 שעות מהטיסה (לחצו להצהרה). עד להודעה חדשה יש עוצר לילי מהשעות (משתנה מעיר לעיר) 20:00-21:00 ועד הבוקר. לימה ימי ראשון איסור יציאה מהבית (זמני). חובת עטיית מסיכה במקומות סגורים. אתרי התיירות פתוחים, ישנן מגבלות והמסיבות והמועדונים סגורים.

קולומביה - המדינה פתוחה לתיירים אולם חווה גל שלישי. יש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR) עד 96 שעות מהכניסה למדינה. סגר לילי מיום שני עד חמישי מ-20:00 ועד 05:00 בבוקר. מחמישי בשעה 20:00 ועד יום שני ב 05:00. בימים שפתוח הכל עובד רגיל. הסגר נאכף בערים הגדולות ופחות בקטנות. בימים שישי-ראשון לא ניתן לעבור בין הערים. ישנה הגבלת כניסה לקניונים וחנויות בקניון. מי שמחפש חיי לילה עדיף שימתין עם הביקור במדינה. אין טיסות וכניסה מברזיל. יש להציג טופס Check-Mig בכניסה וביציאה מהמדינה (לחצו לטופס). ממשלת קולומביה הודיעה על סגירת הגבולות היבשתיים עד ה 1.6

אקוודור - סגר במדינה עד ה-20.5 ברוב היעדים הפופולארים ו 16 פרובנציות. מגבלות תנועה בערב, סגר בסופשים, ב-1.5 אין יציאה מהבית לרגל החג. מקומיים ממליצים להגיע רק מיולי. יש להציג בדיקת קורונה שלילית (RT-PCR או אנטיגן) בתווך של 72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. יש למלא הצהרת בריאות אותה יש להציג בכניסה (לחצו להצהרה). חובה עטיית מסכות במרחבים הציבוריים במדינה.

איי גלאפגוס - יש להציג:
1. צריך אישור הזמנה שנקרא salvo conducto שאותו מוציאה הסוכנות או המלון בגלאפגוס.
2. בדיקת קורונה שלילית של 96 שעות עד הכניסה לגלאפגוס.
3. הצהרת בריאות "declaracion del salud del viajero"

אורוגוואי - גבולותיה של המדינה סגורים לתיירים. היחידים המורשים להיכנס למדינה הם אזרחי אורוגוואי השבים למדינה ממדינות דרום אמריקה.

פנמה - תיירים מורשים להיכנס. יש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR או RT-PCR או אנטיגן) בתווך של 48 שעות. המגיעים מדרום אמריקה יאלצו לעשות בדיקה בשדה על חשבונכם. יש למלא הצהרה אותה יש להציג בכניסה (לחצו להצהרה). יש לעטות מסיכה בכל המרחבים הציבוריים במדינה. אין גישה לאיי סן בלאס שהם גולת הכותרת בביקור במדינה. ניתן להגיע לאי בוקס דל טורו.

קוסטה ריקה - תיירים יכולים להיכנס למדינה דרך שדות התעופה של סן חוזה וליבריה. עד ה 16.5 יחולו מגבלות חלקיות כדי לעצור עליה בתחלואה, יוארך בהתאם למצב. מגבלות - עסקים פתוחים עד 21:00, מועדונים ומסיבות סגורות, סגירת עסקים לא חיוניים, אסורה נהיגה בין 21:00 ל-05:00 בבוקר, חובת עטיית מסיכה במקומות סגורים. יש למלא טופס באתר (לחצו לטופס) ולהציג ביטוח רפואי שכולל כיסוי לקורונה (50,000$ כיסוי קורונה וכן 2000$ לבידוד - ניתן להשיג אישור זה וביטוח בהנחה באתר שלנו או לחצו כאן לפרטים). אתרי התיירות במדינה פתוחים ומהמדינה מתנהלת כרגיל. חשוב להערך עם כרטיס יציאה מהמדינה (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

מקסיקו (משרד הבריאות הוציא איסור מסע לברזיל מה 3.5 ועד ה 16.5) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים ואתרי התיירות פתוחים, מסעדות, מסיבות וחיי לילה פעילים כרגיל. אין סגר או מגבלות כלשהן. יש למלא שאלון רפואי אשר בודק גורמי סיכון בקרב המטילים עם ההגעה למקסיקו (לחצו לשאלון). חשוב להערך עם כרטיס יציאה מהמדינה ולינה ליומיים הראשונים (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

גואטמלה - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR) או בדיקת אנטיגן בתווך של 72 שעות עד לרגע הכניסה או לחלופין לבצע בדיקה עם ההגעה בתשלום.יש למלא ולהציג הצהרת בריאות (לחצו להצהרה). חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי. אם שהיתם בברזיל ב 14 ימים האחרונים לא תוכלו להכנס.

קובה - לחצו לקריאת פוסט עדכני על המצב והדרישות בקובה. יש להציג בדיקות קורונה שלילית (PCR) עד 72 שעות מההגעה, בנוסף תתבקשו לבצע בדיקה בשדה וכן שליחה לבידוד ל-5 ימים בבית מלון על חשבונכם וזאת עד לקבלת התוצאות (במקרים מסויימים פחות מ-5 ימים). הצהרת בריאות ותשלום מס בריאות על סך 30$. רוב הקאסות סגורות עקב מס מקומי למי שפתוח. האטרקציות סגורות. מקומיים ממליצים להמנע מלהגיע לקובה בשלב הזה.

הונדורס - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג אישור רפואי הכולל בדיקת קורונה שלילית (RT-PCR, אנטיגן או אנטי-בודי) ולא יאוחר מ-72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. כמו כן יש להגיש טופס "immigration pre-chek" לפני ההמראה (לחצו לטופס). חובת עטיית מסכות בכל המרחבים הציבוריים במדינה.

בליז - גבולות המדינה פתוחים לתיירים, הגעה בטיסה בלבד, יבשתי סגור. יש להציג בדיקת קורונה (RT-PCR) שלילית עד 96 שעות עד לרגע הכניסה או אנטיגן עד 48 שעות לרגע הכניסה. הנוסעים כפופים לבדיקות רפואית בכניסה. יש להתקין את אפליקציית בריאות בעלת קוד QR אותו יש להציג בכניסה למדינה. יש להזמין מקום אירוח מראש. חובת עטיית מסכות במרחבים הציבוריים במדינה. לחצו לפרטים מלאים על ההגבלות והתנאים והורדת האפליקציה.

הרפובליקה הדומיניקנית - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש למלא טופס הצהרת בריאות בכניסה למדינה (לחצו לטופס). ייתכן ויהיו בדיקות רפואיות הכפופות להוראות משרד הבריאות עם ההגעה למדינה.

פוארטו ריקו - פורטו ריקו נפתחה מחדש לתיירים מהעולם אשר הכניסה אליה מותנת בתנאים הבאים: בדיקת קורונה מולקולרי בתווך של 72 עד לרגע הכניסה למדינה, טופס הצהרת בריאות כאשר בסיומו יינתן קוד QR. בשעה 21:00 העסקים נסגרים, מועדונים ב 23:00, חובת חבישת מסיכה.

האיטי - המדינה פתוחה למבקרים. ש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית עד 72 שעות עד לרגע הכניסה. יש למלא הצהרת בריאות עם ההגעה.

ג'מייקה - גבולות המדינה פתוחים לתיירים (זמנית אין טיסות ארגנטינה, ברזיל, צילה, קולומביה, פרגוואי, פרו, טרינידד והודו). יש להציג אישור נסיעה (לחצו לאישור) וכן בדיקת קורונה (PCR) או אנטיגן עד 72 שעות מרגע הכניסה. ייתכן ויהיו בדיקות רפואיות או סגר אשר אליו כל הנכנסים למדינה יהיו כפופים. טיסות מחלק ממדינות דרום אמריקה מושהות לג'מייקה.

פרגוואי - המדינה פתוחה לתיירים, כניסה מברזיל דורשת 7 ימים של בידוד, הנוסעים יהיו חייבים בבדיקה קורונה לא יאוחר מ-72 לפני ההגעה למדינה בתוצאה שלילית. יש למלא הצהרת בריאות (לחצו להצהרה).

אל סלבדור - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג תעודת מתחסן או אישור רפואי עם בדיקת קורונה (מסוג PCR או LAMP או NAAT) שלילית בתווך של כ- 72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. כמו כן יתכן ויהיו בדיקות רפואיות בכניסה למדינה.

ניקרגואה - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג אישור רפואי עם בדיקת קורונה (לא צוין סוג בדיקה) שלילית בתווך של כ-96 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. כמו כן יתכן ויהיו בדיקות רפואיות בכניסה למדינה.

- ייתכן ויהיו שינויים בכפוף להנחיות בכל מדינה.
- על המטיילים לוודא כי יש בידם את כל האישורים הדרושים ולהבין מהי הפרוצדורה על מנת לעבור תהליך כניסה לכל מדינה (ביטוח בריאות, בדיקת קורונה, פנקס חיסונים ועוד).
- העדכונים נערכים על ידינו ביסודיות ואין אחריות לדיוק הפרטים ב-100% ושינויים שמתבצעים בכל עת. התייחסותך לפרטים באחריותך בלבד.

עדכונים מיוחדים גם באינסטגרם שלנו http://muchiler.com/insta
 גם בעמוד הפייסבוק שלנו אתר מוצילר - מוציקארד
הקבוצות פייסבוק שלנו:
מוצילר - דרום אמריקה | מרכז אמריקה
מוצילר - דרום ומרכז אמריקה | 2021-2022

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife