• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

פנמה - מפה, מסלולים, מזג אוויר, פירוט ערים ואטרקציות

Panama

מפת פנמה, מסלולים מומלצים, ערים ואטרקציות מרכזיות

* כל האטרקציות, מקומות שווים, טרקים וטיולים בכל עיר בהמשך המדריך *

פנמה ממוקמת בין קולמביה לקוסטה ריקה, בחיבור בין יבשת דרום אמריקה ולמרכז אמריקה. אפשר למצוא בפנמה ג'ונגלים, איים וחופים עוצרי נשמה, גלישת גלים וקייט סרף, אטרקציות, טיולים, שבטים אנדיאנים ואת תעלת פנמה המפורסמת. לרוב משלבים את פנמה עם קוסטה ריקה בשל המעבר היבשתי הפשוט בין המדינות וזאת בניגוד לקולומביה שאינה חולקת מעבר יבשתי. פנמה מתאימה גם למטיילים שמחפשים מודרניות, קניות וחיי לילה וכאלה שמחפשים טיולים, איים בודדים וטבע.

רוב המטיילים מגיעים אליה בטיסה לפנמה סיטי, או יבשתית מקוסטה ריקה.

המסלול המרכזי כולל את פנמה סיטי - איי סן בלאס - פלאיה ונאו - בוקאס דל טורו (קולון ובסטימנטוס).

בנחיתה בפנמה יש לעשות את המסלול המרכזי, בכניסה מקוסטה ריקה אותו מסלול רק הפוך.

תוספות - ניתן להוסיף את דויד ובוקטה למי שמחפש טיולים וטבע, פדסי כיעד גלישה בנוסף לפלאיה ונאו.

panama

מזג האוויר

האקלים בפנמה חם לח כל השנה, ניתן לבקר במדינה כל השנה. בחודשים מאי עד אוקטובר יש עליה בכמות הגשמים אבל לא ברמה משמעותית של לוותר עליה. בעונה הגשומה עדיין חם מאוד והגשם בא והולך.

מטבע

דולר אמרקאי בלבואה שהוא דומה לדולר ושווה לדולר האמריקאי.

אשרות ומסמכים

ישנו פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש לישראלים הנכנסים לפנמה.

ערים וארקציות מרכזיות

פנמה סיטי - עיר הבירה, נקודת חובה בביקור במדינה. מקומות מרכזיים הם התעלה המפורסמת שהוא פלא הנדסי (במקום תמצאו סרטון הסבר בדיבובו של מורגן פרימן), העיר העתיקה עם בתים צבעוניים ושוק עבודות היחד בגן המרכזי כל יום ראשון, פארק מטרופוליטנו שהוא שמורת טבע עם מסלולי טיול יומיים, פסגת אנקון, שיט לאי הקופים, סיור וזיפליין באל וואלה דה אנטון, ביקור בשבטים אינדיאנים (שבט האמברה כשעתיים דרומית לעיר), קניון מולטיפלאזה פאסיפיק וקניון אלברוק מול, סופרים כשרים super kosher ו deli supermercado.

איסלה טאבוגה - ממוקם חצי שעה שיט מפנמה סיטי ומעניק חוויה משולבת של חופים מדהימים, איזור ירוק עם בעלי חיים, כפרים של אינדיאנים, צפיה בדולפינים ועוד.

איי סאן בלאס - קבוצת איים מבודדת מתקשורת ומציעה חוייה של אי בודד, מים טורקיז ואווירה קסומה. נקודת חובה בביקור בפנמה. איך מגיעים? מהטרמינל בפנמה סיטי וואן לעיירה קארטי Carti, יורדים בתחילת הכביש שמוביל לעיירה, שם הסעה שתקח אתכם לסירה ומשם לאיים.

פלאיה ונאו - עיירת גולשים קטנה ומקסימה. לאלה שמחפשים לגלוש גלים, קייטסרף או להתפנק על הים במקום רגוע.

פדסי - עיירת דייגים קרובה לפלאיה ונאו שמציעה חופים על חול זהב, צלילה וגלישה, קרנבל מפורסם, נקודת מעבר לאי איגואנה שמציע הרבה טבע נדיר.

בוקאס דל טורו - קבוצת איים קסומים בגבול של פנמה וקוסטה ריקה. יעד חובה בפנמה. האי המרכזי שבו ישנים הוא קולון וניתן לבקר באיים הסמוכים - האי זפטיה שכולל כוכבי ים, עצלנים ודולפינים, האי רד פרוג, לעשות טיולים ואטרקציות, שנורקלינג, צפיה בפלנקטונים, צפרדעים קטנות בצבעים נדירים ואת כוכבי הים המפורסמים בסטארפיש ביץ, טיולי סוסים, גלישת גלים, סיור דולפינים.

בסטימנטוס - אי שמנצא ליד קולון וחלק מבוקאס דל טורו וכולל את שמורת הטבע הלאומית בסטימנטוס, לינה על החוף המפורסם רד פרוג.

דויד ובוקטה - עיירות שמציעות טיולים ייחודים כגון טרק הר הגעש בארו, עם נקודת צפייה ב 2 האוקיינוסים, האים גולפו דה צ'ירקי, צפייה בלוויתנים, חוות קפה, שלושת המפלים הנסתרים של בוקטה, ראפטינג, טיול סוסים, זיפליין.

סנטה קטלינה | האי קויבה - סנטה קטלינה היא עיירה קטנה המציעה בעיקר חופי גלישה וגישה לאי קויבה. האי קויבה נחשב לגלפגוס של פנמה, חופים מהיפים ביותר במדינה, מים צלולים במגוון צבעים. ניתן לצלול באי ולראות דגים מיוחדים, כרישים, שוניות ועם מזל אז גם לוויתנים וצבי ים ענקיים.

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife