01bright

01bright 01bright

01bright

מזג אוויר - קוסקו - בעונה, מחוץ לעונה ובחודשי המעבר

מזג  האוויר בקוסקו מאפשר לבקר בה בכל חודשי השנה, אבל השאלה היא מה רוצים לעשות בקוסקו.

חודשי הקיץ בקוסקו הם דצמבר עד מרץ, אבל זוהי העונה הגשומה. במהלך חודש פברואר האינקה טרייל סגור לניקיון ותחזוקה אבל אתר המאצ'ו פיצ'ו פתוח וניתן לבקר בו ובכל שאר האתרים שמסביב לקוסקו. ניתן לעשות את מרבית הטרקים אם לא אכפת להם להירטב אבל נתנחם במזג אוויר חמים ואף נעים בלילה בניגוד לחודשי העונה שבהן הטמפרטורה צונחת עד ל 0 מעלות.

מרבית המבקרים מגיעים לקוסקו בין החודשים אפריל עד סטפטמבר, שהם חודשי העונה היבשה. החודשים הפופולרים ביותר הם יוני, יולי ואוגוסט בהם כמעט ואין גשם אבל קר במיוחד. החודשים המומלצים הם אפריל, מאי, ספטמבר ואוקטובר בהם יש פחות תיירים ולכן המחירים נמוכים יותר ויש פחות עומס על אתרי התיירות והטרקים וכן מזג האוויר נוח יותר.

בחודשי העונה שהם אפריל עד אוקטובר כולל, ניתן לעשות את כל הטרקים וכל המסלולים המוצעים בקוסקו. בכפוף לתנאי מזג האוויר ניתן לעשות הכל גם בעונה החלשה - דצמבר עד מרץ.

בחודשים דצמבר עד מרץ הראפטינג מתפקד במתכנת של ראפיד 3 בלבד (מהירות בטוחה) ובחלקים מסויימים של הנהר האפורימאק והוא במתכונת של יום או יומיים במקום 3 ימים, הטרקים וכל הטיולים פתוחים.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.


01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife