01bright

01bright 01bright

01bright

מזג אוויר - הווארז - בעונה, מחוץ לעונה וחודשי המעבר

מזג  האוויר בהוארז יציב מאוד רוב חודשי השנה ומטיילים רבים מגיעים אל העיר בכל חודשי השנה ואף מבצעים טרקים וטיפוסי פסגות גם בחודשים הקשים ביותר מבחינת מזג האוויר. טיולים יומים, טיפוסי פסגות ולגונה 69 פתוח כל הזמן. העונה הרשמית היא אפריל עד אוקטובר שהם החודשים היבשים (אפריל ואוקטובר גשומים למחצה) שמאפשרים לבצע את הטרקים והמסלולים בלי להירטב ובקלות יחסית. עונת המעבר היא מרץ (בדרך כלל אמצע מרץ) ונובמבר (בדרך כלל עד אמצע נובמבר).

מה קורה בתחילת אפריל ? רוב הסיכויים שמזג האוויר יאפשר יציאה לטרקים ולא תיהיה בעיה.

מה קורה באמצע השני של נובמבר ? יש סיכוי סביר על פי השנים האחרונות שניתן יהיה לצאת לטרקים (15.11 עד סוף החודש) אולם קחו בחשבון שיש סיכוי שיהיה סגור ולכן אל תבנו על זה. העדיפו לא לקחת סיכונים. 

מה עם מרץ ? גשום ובעייתי. חברות הטרקים מוציאות בכפוף למזג האוויר. סיכוי נמוך באמצע הראשון של החודש, סיכוי סביר באמצע השני.

מה עם נובמבר ? סיכוי סביר שיהיה אפשר. בשנים 2011 ו 2014 יצאו לטרקים עד אמצע נובמבר. ניתן להיות בהווארז ולהנות מאטרקציות יום ומהסביביה.

אז מה קורה בחודשים דצמבר עד מרץ ? אלו החודשים של העונה הגשומה. עדיף שתשכחו מהווארז בתקופה הזאת בגל הנוגע לטרקים אבל אפשר לעשות את הלגונה 69, טיפוס קרחונים, סיורים באיזור. טכנית ניתן לבצע את כל הטרקים בהכנה מוקדמת ועם הציוד המתאים אולם זה מייקר משמעותית את המסלולים, לא נעים במיוחד וגם רוב חברות הטיולים לא מוציאות בשל הקושי והסכנות ולכן רק מטפסי הרים מנוסים שמחפשים אתגרים מגיעים להוואראז בחודשים האלו.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.


01bright 01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife