• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

איקה - וואקאצ'ינה, באגי, סקי חולות וסיור יין

איקה, עיר הבירה של מחוז איקה, היא אזור נווה מדבר יפהפה אשר ממוקם בלב דיונות המקיפות אותו, במרחק של כ-300 ק"מ מעיר הבירה של פרו,  לימה (Lima). העיר ממוקמת לאורך רצועת המדבר שנמצא בדרום פרו, ולמעשה היא קיימת מהמאה-ה 16. כיום היא מונה כ-230,000 תושבים. בשנת 2007 איקה ספגה נזק רב בעקבות רעידת אדמה אשר פקדה את האזור. בשנים שחלפו מאז נעשו ניסיונות לשקם את האזור וכיום מטיילים ממשיכים להגיע אל העיר. באזור איקה, בניגוד ליעדים שונים בפרו, מזג האויר שמשי ונעים. מיקומה כ-400 מטרים מעל פני הים גורם לעיר להיות מעל אותו ענן ערפילי אשר גורם לפרו להראות מעט אפורה.

אטרקציות

וואקצ'ינה – 
וואקצי'נה הוא מעין כפר נופש קטן אשר ממוקם במרחק של כ-5 ק"מ מן העיר איקה. למעשה, מרבית המטיילים המגיעים לאיקה, פוסחים על הביקור בעיר עצמה וישירות מגיעים אל הוואקצ'ינה. אחרי שמבקרים באזורים שונים בפרו, חלקם מדבריים, חלקם מעט אפורים, מפתיע לגלות את הנווה מדבר היפהפה אשר שופע בדקלים ובתי הארחה שמשווים למקום מעט טרופיות והרגשת בטן גב. בכל אכסנייה תגלו ברכה, בר, מסעדות לא רעות בכלל ואווירה של מטיילים רבים, הרבה ישראלים יש לציין, אשר באים לנוח בין יעד ליעד. אם תצאו לטיול רגלי באזור, תגלו טיילת יפהפייה אשר מכילה מספר מסעדות לא רעות ואגם יפהפה אשר נמצא בסמוך לה.

סקי חולות באיקה
האטרקציה המרכזית של הוואקצ'ינה היא סקי החולות. מסביבכם כאמור, תוכלו לראות דיונות ענקיות הנישאות לגובה. עליהן נוהגים לקחת מעין גלשן קטן, בורד ועליו לגלוש על גבי הדיונות במהירות. בכדי לצאת אל הסקי יש להשכיר טיול שניתן לקחת בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהריים עם השקיעה. אל הדיונות מגיעים עם רכב שטח פתוח, הבוגי, אשר מכיל 6 חבר'ה, ונהג אשר נוסע במהירות מסחררת גם כן על גבי הדיונות.  הסיור נמשך כשעתיים וחצי, במהלכו עוברים מספר דיונות, מתחילים בדיונות קטנות (יחסית) ולסיום משאירים את הדיונות הגבוהות באמת.. ללא ספק זאת אחת האטרקציות היותר פופולאריות ויותר מומלצות הקיימות באזור ואחת מהמוכרות בדרום אמריקה.

סיור יין באזור איקה
סיור יין זוהי אטרקציה המומלצת למי שיש זמן להישאר קצת במקום באזור איקה ולא ממהר להמשיך הלאה. כמו כן, אם אתם מטיילים שרוצים להגיע למקומות מעט שונים ואף לראות את החיים של התושבים בעיר עצמה. הסיור במפעלי היין נערך בעיר. כפי שכבר ציינו מטיילים רבים מדלגים על הביקור בעיר ונוסעים ישר אל הוואקצ'ינה בכדי לעשות את סקי החולות. אך גם מן העיר אפשר ליהנות. סיור היין כולל ביקור ביקבים ובמפעלים, במהלכו ניתן לראות את תהליך הייצור של היין וכמובן, לטעום ממנו. ישנם סיורים המשלבים גם ביקור במפעל שוקולד.. כדאי לברר מראש מה הסיור כולל. ניתן להזמין סיור כזה מהמקום בו תלונו בוואקצ'ינה. ברוכים הבאים לאיקה! נווה המדבר של פרו.

סרטון על איקה, באגי וסקי חולות

     

תחבורה

איך מגיעים לאיקה ?
ניתן להגיע לאיקה באמצעות כל אחת מחברות האוטובוס המקומיות, דוגמאת קרוז דל סור או סיאל. המחירים נעים בין 30 ל 40 סול לכיוון.

לאיקה ומאיקה ?
ניתן להגיע לאיקה מכל הערים הסובבים אותה - לימה, פיסקו, נאסקה או אפילו מקוסקו. רוב המטיילים נוסעים לאיקה ליום אחד וחוזרים חזרה ללימה ומשם ממשיכים הלאה בהגעתכם לאיקה קחו מונית אל אזור הנקרא הוקצ´ינה Huacachina שם תתמקמו. כמעט כל חברות האוטובוסים ממוקמות ביציאה מהעיירה אל מספר יעדים.

המפה המצורפת היא של פריסת ההוסטלים ובתי המלון בוואקאצ'ינה - פרטים נוספים ב"פרופסור"

street

מזג אוויר - איקה

מזג  האוויר באיקה דומה למזג האוויר בשאר ערי החוף כגון לימה ופיסקו , ניתן להגיע לאיקה כל השנה כאשר בעונה (חורף) קריר ונעים מאוד לעשות את הסקי בלי להזיע.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.


01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife