01bright

01bright 01bright

01bright

פיסקו - מידע על העיר, הפארק הלאומי פאראקס ואיי באייסטס

פיסקו ידועה בין המטיילים בכינוי "גלפגוס לעניים". הסיבה לכך היא שסמוך לעיר, נמצא פארק לאומי גדול בשם פארק לאומי פאראקאס (Paracas National Reserve), שבתוכו קבוצת איים עליה שוכנים בעלי חיים רבים.  מעבר לביקור בפארק הלאומי, העיר פיסקו היא חסרת ייחוד.

איי באייסטס

החלק המעניין ביותר בפארק הלאומי פאראקאס הוא ללא ספק איי באייסטס. איים אלו נמצאים מול חופי פרו סמוך לעיר פיסקו, ועליהם מושבות גדולות של בעלי חיים שונים.

הסיבה להימצאות חיים רבים כל-כך דווקא כאן היא בשל זרם המבולדט (Humboldt current) המגיע אל חופי פרו בנקודה זו, ומקרר את מי הים. כמו-כן מביא הזרם איתו שפע של מזון ימי, מה שהופך את המים באזור לאחד מאתרי הדייג השופעים ביותר בעולם. על האיים ניתן לפגוש אריות ים, פינגווינים וסוגים רבים של ציפורים ימיות. האזור היה בעבר ביתה של תרבות עתיקה בשם "תרבות פאראקאס" שהתקיימה בתקופה הפרה קולומביאנית. השריד המפורסם ביותר של תרבות זו הוא ציור קרקע בשם "קנדלברו" (El Candelabro) המצוייר על צלע הר אותו רואים בדרך לאיי באייסטס. אורכו של הציור מגיע ל-128 מטרים.

המדהים בגאוגליפים בפרו היא העובדה שהם נשמרו לאורך השנים, בלי שיהרסו על ידי פגעי מזג האוויר והאדם. הסיבה העיקרית לכך היא שבאזור כמעט ולא יורדים גשמים כלל.

תחבורה

איך מגיעים לפיסקו ?
ניתן להגיע לפיסקו באמצעות כל אחת מחברות האוטובוס המקומיות, דוגמאת קרוז דל סור או סיאל. המחירים נעים בין 30 ל 40 סול לכיוון.

לפיסקו ומפיסקו ?
ניתן להגיע לפיסקו מכל הערים הסובבים אותה - לימה, איקה, נאסקה או אפילו מקוסקו.

תחבורה/אוטובוסים
אוטובוסים עם זמנים ומחירים ומידע מורחב ראה בתפריט הקודם
אוטובוסים ריכוז זמנים ומחירים : לחץ למידע נקודתי

רוב המטיילים הישראלים ישנים בוואקאצינה שנמצאת שעה נסיעה מפיסקו, זהו איזור מתוייר יותר השוכן על אגם ובפוסאדות שם יש בריכה ויציאה לסקי החולות. מומלץ מאוד ללון בוואקאצינה/איקה ורק להגיע לפיסקו לשמורה ולחזור לאיקה.

מזג אוויר - פיסקו

מזג  האוויר בפיסקו דומה למזג האוויר בשאר ערי החוף כגון לימה ואיקה , ניתן להגיע לפיסקו כל השנה כאשר בעונה (חורף) קריר ונעים מאוד לעשות את הסקי בלי להזיע.

להלן טבלת טמפרטורה ממוצעת לחודשי השנה, טמפרטורה ממוצעת ביום ובלילה, טמפרטורה מקסימלית ומינימלית שנמדדו בשנים האחרונות, מספר ימי הגשם, שלג וערפל ממוצעים. בטבלה השניה נוכל לראות את גרף הטמפרטורה הממוצעת לפי חודשים.


01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife