01bright

01bright 01bright

01bright

קוסקו - טרק הלארס - טרק אלטרנטיבי למאצ'ו פיצ'ו - מסלול 1 אורך 4 ימים ברמה בינונית

מסלול 1 – לארס (המעיינות החמים) אל פאטאקנצ'ה אל המאצ'ו פיצ'ו

אורך המסלול : 4 ימים    רמת קושי : בינוני  אורך המסלול : 33 ק"מ    גובה : 2100מ' – 4500מ'

מתי לעשות את הטרק : ניתן לעשות את הטרק בכל חודשי השנה אולם מומלץ בין אפריל לדצמבר

המסלול הזה מתחיל במעיינות החמים של העיירה לארס. יש שקוראים למסלול "דרך האריגה" מכיוון שהמשך המסלול מהמעיינות החמים עובר בקהילות של העיירות הוואקוואשי ופאטאקנצ'ה המתמחות באריגה. מכאן ממשיכים באוטובוס שלוקח אותנו במורד ההר אל אולטייטאמבו ומשם ולקחים רכבת אל אגואס קליינטס כאשר ביום האחרון מבקרים באתר המאצ'ו פיצ'ו. זהו המסלול הקל מהמסלולים של הלארס ולכן הוא גם הפופלארי ביותר מבין ה 5.

היום הראשון : יש לעזוב את קוסקו ב 6:00 בבוקר. עוברים בעמק הקדוש ודרך העיירה פיסאק עד שמגיעים לעיירה קאלקה. ניתן לעצור שם לארוחת בוקר. בשעה 8:00 יש להמשיך לעיירה לארס, נסיעה של כ 3 שעות ומשם הטרק מתחיל. העיירה לארס נמצאת בגובהה של 3100 מטר. לאורך הנסיעה תוכלו לראות כפרים, נופים של הרי האנדים ואף לצפות באלפקות ולאמות המסתובבות בחופשי. ניתן להתחיל את המסלול בחוויה מרגיע ומפנקת במעיינות החמים של העיירה לארס. המעיינות החמים נמצאים בסמוך לאחו מחוץ לעיר. אולי זה הזמן להזכיר לכם להביא בגד ים ? לטענת המקומיים למים יש יכולות רפואיות אבל אמונה זה דבר סובייקטיבי. מכן נמשיך רגלית אל עמק נהר הטרא-פיצ'ה . אורך הסלול כשעתיים וחצי עד שמגיעים לכפר וילקאבאמבה ושם אפשר לעצור לארוחת צהריים. לאחר מכן ממשיכים עוד כשעה וחצי לעבר הכפר הוואקה-וואסי שנמצא בגובה של 3700 מטר, שם תבלו את הלילה (בהוסטל מקומי או באוהל ושק"ש). סך אורך ליום הראשון המסלול הוא כ 12 ק"מ ואורך כ 4-5 שעות סך הכל.

היום השני : תוכלו להסתובב בכפר ולהתרשם מעבודות הטקסטיל ואם תרצו גם ללמוד על שיטות האריגה של המקומיים וגם לרכוש אולי איזה פונצ'ו או כובע מקומי. בשעת הצהריים (או אם תעדיפו מוקדם יותר) ניתן להמשיך במסלול ולטפס במשך שעתיים אל מעבר איפסאי-קאסה שנמצא בגובה של 4500 מטר והוא הנקודה הגבוה ביותר בטרק. הפסגה אליה תגיעו עוצרת נשימה ותוכלו לראות את ההרים הסובבים אתכם. ממשיכים עוד כשעה הליכה עד שמגיעים אל אגם איפסאי-קאסה ושם מתמקמים לעשות את הלילה השני.  אורך המסלול של היום השני הוא כ 9 ק"מ ואורך כ 3-4 שעות.

היום השלישי : קל יותר מהיומיים הראשונים לאחר ארוחת הבוקר תמשכו במורד ההר אל העמק הפתוח כאשר היעד הוא הכפר פאטאקנצ'ה במסלול שיארך כשעתיים וחצי. גם בכפר הזה תוכלו להתרשם מעבודות האריגה הרבגוניות. נמשיך במסע במורד העמק אל ווילוק, עוד כפר מקומי שבו המקומיים לבושים בבגדים מסורתיים ולכן החוויה עשירה ומרשימה. מהכפר צריכים להמשיך בנסיעה אל הכפר אולטייטאמבו בו תנוחו ותאכלו ארוחת צהריים. מכאן יש לתפוס רכבת אל אגואס קליינטס (העיירה שממנה מגיעים אל המאצ'ו פיצו). אורך המסלול של היום השלישי כ 12 ק"מ ואורך כ 5-6 שעות.

היום הרביעי : בוקר טוב לכם, השעה 04:45 !! התארגנו מהר ככל האפשר וצאו לתפסו את האוטובוס הראשון אל המאצ'ו פיצ'ו.  המחזה של הזריחה במקום המופלא הזה הוא אחת החוויות המרשימות ביותר ביבשת. תוכלו להסתובב במקום כמה שתרצו. תוכלו לנסות להגיע אל הוואינו פיצ'ו שהיא נקודת תצפית מרשימה במיוחד על האתר אולם היא מוגבלת בכמות יומית ולכן יש סיכוי שתפספסו זאת כי להגיע לנקודה יש לצעוד כשעה. לאחר שסיימתם להסתובב באתר יש לחזור אל אגואס קליינטס ואז לקחת רכבת ישירות לקוסקו או ל אולטייטאמבו ומשם רכבת לקוסקו (בהתאם לזמינות הכרטיסים)

לצפיה מוגדלת וברורה במפה יש לעמוד על התמונה, ללחוץ עם העכבר על הכפתור הימני ולבחור הצג תמונה


01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife