01bright

01bright 01bright

01bright

קוסקו - טרק הלארס - טרק אלטרנטיבי למאצ'ו פיצ'ו - מסלול 2 אורך 4 ימים ברמה בינונית

מסלול 2 – לארס (קישוראני) אל פאטאקאנצ'ה אל מאצ'ו פיצו

אורך המסלול : 4 ימים    רמת קושי : בינוני  אורך המסלול : 39 ק"מ    גובה : 2700מ' – 4500מ'

מתי לעשות את הטרק : ניתן לעשות את הטרק בכל חודשי השנה אולם מומלץ בין אפריל לדצמבר

הטרק מתחיל בכפר קטן בשם קישוראני הסמוך לעיירת לארס, משם ממשיך לפסגות השלג משולב באגמים. הטרק עובר בכפר קונקאני וממשיך לכפר פאטאקאנצ'ה. משם ממשיכים באוטובוס לאולטייטאמבו ומשם ברכבת לאגואס קליינטס ולאתר המאצ'ו פיצ'ו.

היום הראשון : יש לעזוב את קוסקו ב 6:00 בבוקר. עוברים בעמק הקדוש ודרך העיירה פיסאק עד שמגיעים לעיירה קאלקה. ניתן לעצור שם לארוחת בוקר. בשעה 8:00 יש להמשיך לכפר בשם קישוראני, נסיעה של כשעתיים ומשם הטרק מתחיל. הכפר קישוראני נמצאת בגובהה של 3700 מטר. לאורך הנסיעה תוכלו לראות כפרים, נופים של הרי האנדים ואף לצפות באלפקות ולאמות המסתובבות בחופשי. תחילת הטרק היא לכיוון מערב, לעבר פסגת ההר אברה הו-אי-קיחאסה (גובה 4200 מטר). הדרך המובילה לפסגת ההר עוברת בכפר קטן , אגם ובהמשך מעבר צר אר מוביל בדרך זיג זאג אל פסגת ההר. (באם לא תמצאו את תחילת המסלול פשוט יש לשאול את המקומיים לכיוון מערב וכן לפסגת ההר). אורך המסלול עד פסגת ההר הוא כ 3 וחצי שעות. מפסגת ההר תוכלו לראות אגמים מרהיבים בצבע טורקיז. מכאן יש להמשיך במורד ההר (המשך הדרך) לעבר הכפר קונקאי (גובה 3750 מטר) שנמצא בתחתית העמק. אורך המסלול הוא כשעתיים עד הכפר.  אורך המסלול של היום הראשון הוא 12 ק"מ ומשך המסלול הוא כ 5-6 שעות. את הלילה תעבירו בכפר או לצידו של אחד האגמים בסביבה.

היום השני : יש להתחיל את המסלול ב 07:00 בבוקר (לא לשכוח את ארוחת הבוקר). יש להמשיך לכיוון עמק צ'אן-קאצ'אק (גובהה 3600 מטר), המסלול יקח כשעתיים ומשם יש להמשיך עוד כשעה וחצי לעבר הכפר הוואקאוואסי (3700 מטר). תוכלו לראות כי הבתים בנויים מאבן וכך תזהו את הכפר. תעשיית הטקסטיל שופעת בכפר ולהתרשם מעבודות הטקסטיל ואם תרצו גם ללמוד על שיטות האריגה של המקומיים וגם לרכוש אולי איזה פונצ'ו או כובע מקומי. זה הזמן לעצור לארוחת צהריים. משם נמשיך בטיפוס של כשעתיים אל מעבר איפסאי-קאסה שנמצא בגובה של 4500 מטר והוא הנקודה הגבוה ביותר בטרק. הפסגה אליה תגיעו עוצרת נשימה ותוכלו לראות את ההרים הסובבים אתכם. ממשיכים עוד כשעה הליכה עד שמגיעים אל אגם איפסאי-קאסה ושם מתמקמים לעשות את הלילה השני.  אורך המסלול של היום השני הוא כ 15 ק"מ ואורך כ 6-7 שעות.

היום השלישי : קל יותר מהיומיים הראשונים לאחר ארוחת הבוקר תמשכו במורד ההר אל העמק הפתוח כאשר היעד הוא הכפר פאטאקנצ'ה במסלול שיארך כשעתיים וחצי. גם בכפר הזה תוכלו להתרשם מעבודות האריגה הרבגוניות. נמשיך במסע במורד העמק אל ווילוק, עוד כפר מקומי שבו המקומיים לבושים בבגדים מסורתיים ולכן החוויה עשירה ומרשימה. מהכפר צריכים להמשיך בנסיעה אל הכפר אולטייטאמבו בו תנוחו ותאכלו ארוחת צהריים. מכאן יש לתפוס רכבת אל אגואס קליינטס (העיירה שממנה מגיעים אל המאצ'ו פיצו). אורך המסלול של היום השלישי כ 12 ק"מ ואורך כ 5-6 שעות.

היום הרביעי : בוקר טוב לכם, השעה 04:45 !! התארגנו מהר ככל האפשר וצאו לתפסו את האוטובוס הראשון אל המאצ'ו פיצ'ו.  המחזה של הזריחה במקום המופלא הזה הוא אחת החוויות המרשימות ביותר ביבשת. תוכלו להסתובב במקום כמה שתרצו. תוכלו לנסות להגיע אל הוואינו פיצ'ו שהיא נקודת תצפית מרשימה במיוחד על האתר אולם היא מוגבלת בכמות יומית ולכן יש סיכוי שתפספסו זאת כי להגיע לנקודה יש לצעוד כשעה. לאחר שסיימתם להסתובב באתר יש לחזור אל אגואס קליינטס ואז לקחת רכבת ישירות לקוסקו או ל אולטייטאמבו ומשם רכבת לקוסקו (בהתאם לזמינות הכרטיסים). 

לצפיה מוגדלת וברורה במפה יש לעמוד על התמונה, ללחוץ עם העכבר על הכפתור הימני ולבחור הצג תמונה


01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife