01bright

01bright 01bright

01bright

קוסקו - טרק הלארס - טרק אלטרנטיבי למאצ'ו פיצ'ו - מסלול 3 אורך 4 ימים ברמה בינונית

מסלול 3 – לארס (קישוראני) אל יאנאהורה אל המאצ'ו פיצ'ו

אורך המסלול : 4 ימים    רמת קושי : בינוני  אורך המסלול : 46 ק"מ    גובה : 2700מ' – 4500מ'

מתי לעשות את הטרק : ניתן לעשות את הטרק בכל חודשי השנה אולם מומלץ בין אפריל לדצמבר

המסלול הנ"ל כולל יותר אווירת טרק מאשר המסלולים הקודמים והוא כולל יותר נופים והרים ופסגות מכוסות שלג ואגם קוולאקוצ'ה המרהיב עם צבע הטורקיז שלו. הוא משלב יותר אגמים וגם ביקור בכפרים. ומסתיים בדומה למסלול 2 .

היום הראשון : יש לעזוב את קוסקו ב 6:00 בבוקר. עוברים בעמק הקדוש ודרך העיירה פיסאק עד שמגיעים לעיירה קאלקה. ניתן לעצור שם לארוחת בוקר. בשעה 8:00 יש להמשיך לכפר בשם קישוראני, נסיעה של כשעתיים ומשם הטרק מתחיל. הכפר קישוראני נמצאת בגובהה של 3700 מטר. לאורך הנסיעה תוכלו לראות כפרים, נופים של הרי האנדים ואף לצפות באלפקות ולאמות המסתובבות בחופשי. תחילת הטרק היא לכיוון מערב, לעבר פסגת ההר אברה הו-אי-קיחאסה (גובה 4200 מטר). הדרך המובילה לפסגת ההר עוברת בכפר קטן , אגם ובהמשך מעבר צר אר מוביל בדרך זיג זאג אל פסגת ההר. (באם לא תמצאו את תחילת המסלול פשוט יש לשאול את המקומיים לכיוון מערב וכן לפסגת ההר). אורך המסלול עד פסגת ההר הוא כ 3 וחצי שעות. מפסגת ההר תוכלו לראות אגמים מרהיבים בצבע טורקיז. מכאן יש להמשיך במורד ההר (המשך הדרך) לעבר הכפר קונקאי (גובה 3750 מטר) שנמצא בתחתית העמק. אורך המסלול הוא כשעתיים עד הכפר.  אורך המסלול של היום הראשון הוא 12 ק"מ ומשך המסלול הוא כ 5-6 שעות. את הלילה תעבירו בכפר או לצידו של אחד האגמים בסביבה.

היום השני והשלישי : יש להתחיל את המסלול ב 07:00 בבוקר (לא לשכוח את ארוחת הבוקר). יש להמשיך לכיוון עמק צ'אן-קאצ'אק (גובהה 3600 מטר), המסלול יקח כשעתיים ומשם יש להמשיך עוד כשעה וחצי לעבר הכפר הוואקאוואסי (3700 מטר). תוכלו לראות כי הבתים בנויים מאבן וכך תזהו את הכפר. תעשיית הטקסטיל שופעת בכפר ולהתרשם מעבודות הטקסטיל ואם תרצו גם ללמוד על שיטות האריגה של המקומיים וגם לרכוש אולי איזה פונצ'ו או כובע מקומי. זה הזמן לעצור לארוחת צהריים. בשונה מהמסלול מס 2, אשר ממשיך את המסלול אל מעבר איפסאי-קאסה כאן ממשיכים לכיוון מערב (המסלול השמאלי ולא המסלול הימני) וחוצים את נוואדה פומה-הוואנקה אל עבר אגם מדהים בשם ארוראי-קוצ'ה ושם ניתן להעביר את הלילה השני (אם כי אתם יכולים להמשיך את המסלול ולהקים את המחנה בכל מקום אשר יראה לכם כל עוד אתם רוצים להמשיך), המשך המסלול יקח אתכם ישירות אל הכפר יאנאהורה (גובה 2872 מטר) תוך שאתם עוברים אגמים, ונופים מרהיבים - זהו סוף המסלול שלכם. אורך המסלול במשך היומיים כ 34 ק"מ כאשר את החלוקה תעשו לפי המפה או בהתאם למה שמסתדר מבחינת המיקום למחנה. משך המסלול הוא כ 6-7 שעות ליום. מהכפר צריכים להמשיך בנסיעה אל הכפר אולטייטאמבו בו תנוחו ותאכלו ארוחת צהריים. מכאן יש לתפוס רכבת אל אגואס קליינטס (העיירה שממנה מגיעים אל המאצ'ו פיצו. כאן תעבירו את הלילה השלישי.

היום הרביעי : בוקר טוב לכם, השעה 04:45 !! התארגנו מהר ככל האפשר וצאו לתפסו את האוטובוס הראשון אל המאצ'ו פיצ'ו.  המחזה של הזריחה במקום המופלא הזה הוא אחת החוויות המרשימות ביותר ביבשת. תוכלו להסתובב במקום כמה שתרצו. תוכלו לנסות להגיע אל הוואינו פיצ'ו שהיא נקודת תצפית מרשימה במיוחד על האתר אולם היא מוגבלת בכמות יומית ולכן יש סיכוי שתפספסו זאת כי להגיע לנקודה יש לצעוד כשעה. לאחר שסיימתם להסתובב באתר יש לחזור אל אגואס קליינטס ואז לקחת רכבת ישירות לקוסקו או ל אולטייטאמבו ומשם רכבת לקוסקו (בהתאם לזמינות הכרטיסים). 

לצפיה מוגדלת וברורה במפה יש לעמוד על התמונה, ללחוץ עם העכבר על הכפתור הימני ולבחור הצג תמונה


01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife