• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

קוסקו - טרק הלארס - טרק אלטרנטיבי למאצ'ו פיצ'ו - מסלול 4 אורך 4-5 ימים ברמה בינונית עד קשה

מסלול 4 – הוואראן (העמק הקדוש) אל לארס ומשם למאצ'ו פיצ'ו

אורך המסלול : 4 ימים / 5 ימים  רמת קושי : קשה / בינוני  אורך המסלול : 33 ק"מ    גובה : 2100מ' – 4450מ'

מתי לעשות את הטרק : ניתן לעשות את הטרק בכל חודשי השנה אולם מומלץ בין אפריל לדצמבר

המסלול מתחיל בהוואראן, העמק הקדוש וניתן לעשות אותו ב 4 ימים (נחשב לקשה) או ב 5 ימים (בינוני) ולכן הבחירה בידיים שלכם.

היום הראשון : יש לעזוב את קוסקו ב 6:00 בבוקר. יש לקחת אוטובוס אל הכפר הוואראן (גובה 2840 מטר) שנמצא בעמק הקדוש, בין העיירות פיסאק ואורובמבה. משך הנסיעה הוא כשעה וחצי. למי שרוצה להקל עליו בטרק, ניתן לשכור מדריך מקומי וסוסים אשר יסחבו את הציוד אולם זה לבחירתכם, אם כי רוב חברות הטרקים בקוסקו שוכרות סוסים בטרק הנ"ל. מכאן מתחילים את המסלול לכיוון צפון, בטיפוס שאורך כ 4 שעות במעלה ההר אל עבר הכפר קאנצ'ה קאנצ'ה. המסלול נע במקביל לנהר (בשמו המפתיע) קאנצ'ה קאנצ'ה.  כאן תבלו את הלילה הראשון שלכם. הכפר נמצא בגובה של 3800 מטר.

היום השני : את היום השני נתחיל שעות הבוקר המוקדות לכיוון צפון מזרח כאשר ממשיכים מהכפר קאנצ'ה קאנצ'ה אל עבר מעבר פאצ'אקוטק (גובה 4458). במהלך הדרך את מעבר פאצ'אקוטר נעבור בית קטן מאבן, לאחר כשעה וחצי המסלול יתיישר רגע לפני שנתחיל טיפוס קשה במשך כשעתיים וחצי נוספות. הפיצוי על הקושי הרב מתבטא בנוף המרהיב השנקף מפסגת המעבר שממנו תוכלו לראות את אגם פאצ'אקוטק וכן את הפסגות המרהיבות של הפיטוסיריי. ממשיכים משם לאורך רכס צר עד שמגיעים אל אגם מרהיב עשיר בקרחונים וציפורים מסוגים שונים. ממשיכים במסלול לכיוון הכפר קישואראני תוך שעוברים במספר מפלים מדורגים. נגיע אל הכפר קישוריאני (3700 מטר) ושם נעשה את הלילה השני.


היום השלישי : נשמיך מערבה במעלה עמק קטן אל מעבר ידוע שנקרא ארבה עבר פסגת ההר אברה הו-אי-קיחאסה (גובה 4200 מטר). הדרך המובילה לפסגת ההר עוברת בכפר קטן , אגם ובהמשך מעבר צר אר מוביל בדרך זיג זאג אל פסגת ההר. אורך המסלול עד פסגת ההר הוא כ 3 שעות. מפסגת ההר תוכלו לראות אגמים מרהיבים בצבע טורקיז. זה המקום לעצור לארוחת צהריים משולב עם הנוף המרהיב. מכאן נמשיך אל הכפר קונקאני (גובה 3750 מטר) שנמצא בתחתית העמק, זמן הגעה מוערך של כשעה וחצי. המסלול ממשיך במורד הנהר במשך כשעתיים אל כיוון העיר לארס (גובה 3100 מטר) ושם תוכלו ליהנות במעיינות החמים שיש לעיר להציע (לא לשכוח להביא בגד ים). בשעה 13:00 לערך יש לקחת אוטובוס אל העיירה אולטייטאמבו. נצלו את ההזדמנות להסתובב בעיירה הייחודית רגע לפני שאתם ממשיכים ברכבת אל אגואס קליינטס (שממנה יוצאים אל האתר מאצ'ו פיצ'ו). תבלו את הלילה השלישי בעיירה אגואס קליינטס.

היום הרביעי : בוקר טוב לכם, השעה 04:45 !! התארגנו מהר ככל האפשר וצאו לתפסו את האוטובוס הראשון אל המאצ'ו פיצ'ו.  המחזה של הזריחה במקום המופלא הזה הוא אחת החוויות המרשימות ביותר ביבשת. תוכלו להסתובב במקום כמה שתרצו. תוכלו לנסות להגיע אל הוואינו פיצ'ו שהיא נקודת תצפית מרשימה במיוחד על האתר אולם היא מוגבלת בכמות יומית ולכן יש סיכוי שתפספסו זאת כי להגיע לנקודה יש לצעוד כשעה. לאחר שסיימתם להסתובב באתר יש לחזור אל אגואס קליינטס ואז לקחת רכבת ישירות לקוסקו או ל אולטייטאמבו ומשם רכבת לקוסקו (בהתאם לזמינות הכרטיסים)

לצפיה מוגדלת וברורה במפה יש לעמוד על התמונה, ללחוץ עם העכבר על הכפתור הימני ולבחור הצג תמונה


01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife