• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

קוסקו - טרק הלארס - טרק אלטרנטיבי למאצ'ו פיצ'ו - מסלול 5 אורך 6 ימים ברמה קשה

מסלול 5 – הוואראן (העמק הקדוש) אל יאנאהורה ומשם למאצ'ו פיצ'ו

אורך המסלול :6 ימים  רמת קושי : קשה  אורך המסלול : 63 ק"מ    גובה : 2100מ' – 4500מ'

מתי לעשות את הטרק : ניתן לעשות את הטרק בכל חודשי השנה אולם מומלץ בין אפריל לדצמבר

המסלול מתחיל בהוואראן, העמק הקדוש ומגיע על יאנאהורה והוא למעשה שילוב בין מסלול 4 ומסלול 3 יחדיו. המסלול נחשב קשה.

היום הראשון : יש לעזוב את קוסקו ב 6:00 בבוקר. יש לקחת אוטובוס אל הכפר הוואראן (גובה 2840 מטר) שנמצא בעמק הקדוש, בין העיירות פיסאק ואורובמבה. משך הנסיעה הוא כשעה וחצי. למי שרוצה להקל עליו בטרק, ניתן לשכור מדריך מקומי וסוסים אשר יסחבו את הציוד אולם זה לבחירתכם, אם כי רוב חברות הטרקים בקוסקו שוכרות סוסים בטרק הנ"ל. מכאן מתחילים את המסלול לכיוון צפון, בטיפוס שאורך כ 4 שעות במעלה ההר אל עבר הכפר קאנצ'ה קאנצ'ה. המסלול נע במקביל לנהר (בשמו המפתיע) קאנצ'ה קאנצ'ה.  כאן תבלו את הלילה הראשון שלכם. הכפר נמצא בגובה של 3800 מטר.

היום השני : את היום השני נתחיל שעות הבוקר המוקדות לכיוון צפון מזרח כאשר ממשיכים מהכפר קאנצ'ה קאנצ'ה אל עבר מעבר פאצ'אקוטק (גובה 4458). במהלך הדרך את מעבר פאצ'אקוטר נעבור בית קטן מאבן, לאחר כשעה וחצי המסלול יתיישר רגע לפני שנתחיל טיפוס קשה במשך כשעתיים וחצי נוספות. הפיצוי על הקושי הרב מתבטא בנוף המרהיב השנקף מפסגת המעבר שממנו תוכלו לראות את אגם פאצ'אקוטק וכן את הפסגות המרהיבות של הפיטוסיריי. ממשיכים משם לאורך רכס צר עד שמגיעים אל אגם מרהיב עשיר בקרחונים וציפורים מסוגים שונים. ממשיכים במסלול לכיוון הכפר קישואראני תוך שעוברים במספר מפלים מדורגים. נגיע אל הכפר קישוריאני (3700 מטר) ושם נעשה את הלילה השני.


היום השלישי : לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הטרק לכיוון מערב, לעבר פסגת ההר אברה הו-אי-קיחאסה (גובה 4200 מטר). הדרך המובילה לפסגת ההר עוברת בכפר קטן , אגם ובהמשך מעבר צר אר מוביל בדרך זיג זאג אל פסגת ההר. (באם לא תמצאו את תחילת המסלול פשוט יש לשאול את המקומיים לכיוון מערב וכן לפסגת ההר). אורך המסלול עד פסגת ההר הוא כ 3 וחצי שעות. מפסגת ההר תוכלו לראות אגמים מרהיבים בצבע טורקיז. מכאן יש להמשיך במורד ההר (המשך הדרך) לעבר הכפר קונקאי (גובה 3750 מטר) שנמצא בתחתית העמק. אורך המסלול הוא כשעתיים עד הכפר.  אורך המסלול של היום השלישי הוא 12 ק"מ ומשך המסלול הוא כ 5-6 שעות. את הלילה תעבירו בכפר או לצידו של אחד האגמים בסביבה.

היום הרביעי והחמישי : יש להתחיל את המסלול ב 07:00 בבוקר (לא לשכוח את ארוחת הבוקר). יש להמשיך לכיוון עמק צ'אן-קאצ'אק (גובהה 3600 מטר), המסלול יקח כשעתיים ומשם יש להמשיך עוד כשעה וחצי לעבר הכפר הוואקאוואסי (3700 מטר). תוכלו לראות כי הבתים בנויים מאבן וכך תזהו את הכפר. תעשיית הטקסטיל שופעת בכפר ולהתרשם מעבודות הטקסטיל ואם תרצו גם ללמוד על שיטות האריגה של המקומיים וגם לרכוש אולי איזה פונצ'ו או כובע מקומי. זה הזמן לעצור לארוחת צהריים. בשונה מהמסלול מס 2, אשר ממשיך את המסלול אל מעבר איפסאי-קאסה כאן ממשיכים לכיוון מערב (המסלול השמאלי ולא המסלול הימני) וחוצים את נוואדה פומה-הוואנקה אל עבר אגם מדהים בשם ארוראי-קוצ'ה ושם ניתן להעביר את הלילה הרביעי (אם כי אתם יכולים להמשיך את המסלול ולהקים את המחנה בכל מקום אשר יראה לכם כל עוד אתם רוצים להמשיך), המשך המסלול יקח אתכם ישירות אל הכפר יאנאהורה (גובה 2872 מטר) תוך שאתם עוברים אגמים, ונופים מרהיבים - זהו סוף המסלול שלכם. אורך המסלול במשך היומיים כ 34 ק"מ כאשר את החלוקה תעשו לפי המפה או בהתאם למה שמסתדר מבחינת המיקום למחנה. משך המסלול הוא כ 6-7 שעות ליום. מהכפר צריכים להמשיך בנסיעה אל הכפר אולטייטאמבו בו תנוחו ותאכלו ארוחת צהריים. מכאן יש לתפוס רכבת אל אגואס קליינטס (העיירה שממנה מגיעים אל המאצ'ו פיצו. כאן תעבירו את הלילה החמישי.

היום השישי : בוקר טוב לכם, השעה 04:45 !! התארגנו מהר ככל האפשר וצאו לתפסו את האוטובוס הראשון אל המאצ'ו פיצ'ו.  המחזה של הזריחה במקום המופלא הזה הוא אחת החוויות המרשימות ביותר ביבשת. תוכלו להסתובב במקום כמה שתרצו. תוכלו לנסות להגיע אל הוואינו פיצ'ו שהיא נקודת תצפית מרשימה במיוחד על האתר אולם היא מוגבלת בכמות יומית ולכן יש סיכוי שתפספסו זאת כי להגיע לנקודה יש לצעוד כשעה. לאחר שסיימתם להסתובב באתר יש לחזור אל אגואס קליינטס ואז לקחת רכבת ישירות לקוסקו או ל אולטייטאמבו ומשם רכבת לקוסקו (בהתאם לזמינות הכרטיסים).

לצפיה מוגדלת וברורה במפה יש לעמוד על התמונה, ללחוץ עם העכבר על הכפתור הימני ולבחור הצג תמונה


01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife