• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

01bright 01bright

01bright

קוסקו - טרק האזנגטה סיוינאקוצ'ה - מסלול 7 ימים/6 לילות - טרק ברמה קשה מאוד

 
הקורדיירה וילקאנוטה היא רכב הים מרשים במיוחד שכולל בתוכו את רכס האזאנגאטה/האזנגטה שנישא לגובה של 6385מ' ומוקף מספר רכסים בגבהים דומים. הטרק נחשב לפופולארי במיוחד כי הוא מספק אתגר עצום, נופים מרהיבים ואף עוצרי נשימה, פסגות מכוסות בשלג, מעיינות חמים, אגמים בצבע טורקיז, קרחונים, עדרים של לאמות ואלפקות, כפרים שכאילו נשלפו מתוך איורים אינדאנים טיפוסיים. אחרי שהלהבנו אתכם על הייתרונות חשוב להזכיר כי הטרק קשה ומזג האוויר קר מאוד אז התכוננו לכך נפשית.
 
המסלול הכי הפופולארי ביותר אצל הוא של הסיוינאקוצ'ה שאור 7 ימים/6 לילות והוא נחשב לסובב אזנגטה ברמה קשה, הוא למי שמחפש לעשות את הטרק כולו וניתן להוסיף את הטיפוס לפסגה שלוקח עוד 5 ימים. שיא הטרק מגיע לגובה של כ 5200מ'. בטרק הזה ניתן לצפות בפסגות Mariposa, Callangate, Colquecruz, Campa.
 
היום הראשון - קוסקו לכפר Tinki, תחילת המסלול בגובה של 3950מ' :
יציאה בשעה מוקדמת על מנת שנוכל לעשות עצירות לאורך המסלול. המסע יוצא מקוסקו ועובר דרך כפרים בהרי האנדים ורכס ה Urcos. כמו כן נעצר בכפר אורקוס ונבקר בשוק המקומי. לאחר נסיעה של כ 3 שעות נגיע לכפר Ocongate שהוא כפר חשוב מבחינה היסטורית. לאחר מכן נמשיך לעבר הכפר Tinki שנישא לגובה של 3850מ' ושם נשהה בהוסטל בלילה הראשון - זו נקודת ההתחלה שלנו. סך הנסיעה אורכת כ 6 שעות.
 
היום השני - מהכפר Tinki אל Pacchanta ומשם אל Qomerqocha Lagoon :
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בכפר וסביבתו ומשם נחל מסלול  של כ 2.5 קילומטר לעבר פאצ'נטה. כאן נעצור לארוחת צהריים לצבור כוחות לקראת המסלול שהוא קשה בעיקר בגלל העלייה בגובה. נטפס במעלה ההר לעבר הלגונה שם נעשה את המחנה הראשון. ממרום המחנה נוכל לראות את הפסגות של האזנגטה, סנתה קטלינה, מריה הואמאנטיקייה, פוקאפונטה וקולקה קרוז - כולם פסגות מושלגות.
 
היום השלישי - ממחנה Qomerqocha Laogoon אל Yanamayo :
היום השלישי מתחיל בארוחת בוקר מוקדמת במיוחד ובסביבות השעה 07:00 נתחיל את המסלול שלנו לעבר המעבר הראשון שנקרא Abra de Qampa שמגיע לגובה של 5000מ'. נגיע אליו לאחר כ 4 שעות. נרד לאט אל הלגונות ושם נעשה את ארוחת הצהריים. נמשיך עוד 2-3 שעות לערך עד שנגיע ל Yanamayo ושם נעשה את מחנה של הלילה השלישי.
 
היום הרביעי - ממחנה Yanamayo אל Condorpaso :
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בטרק אל הלגונה השחורה. הלגונה נקראת כך על שם המים הכהים מאוד שלה. מהלגונה נמשיך אל מעבר יאנאקוצ'ה שמתנשא לגובה של 5050מ' ומכן תוכלו להתרשום מנוף עוצר נשימה של ההרים והרכסים מסביב. מכאן נמשיך אל המעבר השני שמגיע לגובה של 5100מ'. מנקודה זו נמשיך עוד כשעה אל עבר הקונדור פאסו שהוא המחנה שלנו להלילה.
 
היום החמישי - ממחנה Condorpaso אל Source of Sibinacocha Lake :
ביום החמישי נמשיך לטפס בגובה לעבר מעבר Abra del Condoer שמתנשא לגובה של 5200מ'. נגיע למעבר לאחר כשעתיים של הליכה. זה למעשה השיא של היום וגם השיא של הטרק ובו מגיעים לגובה רב מאוד. נמשיך עוד כ 3 שעות לעבר מעבר נוסף ומשם אל לגונה סיבינאקוצ'ה. נחנה ליד המקור שממנו נובעים המים של הלגונה. 
 
היום השישי - ממחנה Sibinacocha Lakr אל Ccascana :
נתחיל את המסלול מוקדם בבוקר למסלול של 3 שעות שעובר ליד פסגות שמתנשאות עד ל 5500מ'. נעבור בקהילת Yayamari ולאחר מכן נגיע לפסגה של Abra Ccascana (היא 5500מ') ולידה יש לגונה הנושאת את שמה של הפסגה. כאן נעשה את הלילה השישי שלנו.
 
היום השביעי - ממחנה Ccascana חזרה לקוסקו :
נמשיך את המסלול בקלילות לעבר פינאיה, קהילה קטנה באנדים. לאחר ארוחת צהריים נחזור אל קוסקו.

מה בד"כ מקבלים כחלק מהטרק:
* מדריך דובר ספרדית ואנגלית. בחברות הישראליות המדריך ככל הנראה ימלמל בעברית.
* טבח וציוד בישול
* ארוחות מלאות
* חמורים לציוד המחנה ואף הציוד שלכם
* סוסים
* אוהלים : מטבח, חדר אוכל ואוהל רחצה
* עזרה ראשונה כולל בלוני חמצן
* אוהל זוגי ומזרונים (בחברות היקרות מקבלים אוהל ל 4 אנשים עבור 2 אנשים בלבד)
* הסעות

מה צריך להביא:
*שק שינה (רצוי קומפורט מינוס 5 לפחות)
* משקפי שמש
* קרם הגנה
* נעלי הרים/טרקים
* תיק גב הגולל מים, פנס, בגדים טרמים
* דוחה יתושים
* תרופות אישיות
* חטיפים ונשנושים
* דרכון ותעודת סטונדט
* לוודא שיש לכם ביטוח ספורט אתגרי ולהביא אותם אתכם
* מעיל גשם
* פליז מחמם
* כובע וכפפות
* מכנסי טיולים
* שקיות אטומות למסמכים
* נייר טואלט ובכלל ציוד הטואלטיקה שלכם
* מצלמה, סוללות חלופיות
מה רצוי להביא:
* מכנסיים קצרים
* מקל הליכה (אפשר לאלתר או לרכוש אחד מקצועי)
* סנדלים
* פלסטרים ותחבושות
* כסף
 

01bright

01bright

01bright

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife