• Show Image
  • Show Image
  • Show Image
  • 04bright
  • Show Image

INSTOP 01bright

COVID19

corona

עדכוני קורונה ופתיחת גבולות בדרום ומרכז אמריקה - 23.6.21


רמת הקורונה בכל מדינה - על פי המרכז לבקרת מחלות האמריקאי - לחצו לעמוד רשימת המדינות ודירוג רמת הקורונה.

דרישת כרטיס יציאה (!) קיימת בכל מהמדינות אולם לא נאכפת תמיד. חשוב מאוד להערך לזה מראש (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

הנחיות לטסים ולחוזרים לישראל - לינק להנחיות של הממשלה

טיסה או חזרה ממדינה אסורה עם כרטיס טיסה מופרד - כתב ישראל היום פנה למשרד הבריאות והציג בפניו את הפרצה הקיימת של הפרדת כרטיסי הטיסה כך שלא ניתן לדעת שחזרתם ממדינה אסורה. משרד הבריאות הגיב כי מדובר בהתנהגות עבריינית ועבירה על החוק וכן בקרי רשות האוכלוסין וההגירה מבצעים תחקור מעמיק לרבות בדיקת חותמות בדרכון.

מדינות והגבלות

ארגנטינה (משרד הבריאות הוציא איסור מסע לברזיל עד ה-27.6) -. כניסת תיירים בשלב זה אינה אפשרית.

צ'ילה (משרד הבריאות הוציא אזהרת מסע חמורה למדינה) - כניסת תיירים בשלב זה אינה אפשרית.

ברזיל (משרד הבריאות הוציא איסור מסע לברזיל עד ה-27.6) - גבולותיה האוויריים פתוחים לתיירים. יש להציג ביטוח רפואי ובדיקת קורונה (RT-PCR) שלילית עד 72 שעות מהכניסה למדינה. יש למלא הצהרת בריאות ולהציגו עם הכניסה למדינה (לחצו להצהרה), ניתן למלא את ההצהרה עם הנחיתה. עטיית מסכות במדינה מחויבת במקומות ציבוריים. כל אתרי התיירות במדינה פתוחים והמדינה מתנהלת כרגיל בכפוף למגבלות - סגר לילי עם שעות שונות בערים סאו פאולו, ברזיליה, באהיה, ריו גרנדה ועוד ערים פחות רלוונטיות.

בוליביה (משרד הבריאות הוציא אזהרת מסע חמורה למדינה) - גבולות האווירים של המדינה פתוחים לתיירים, יבשתיים סגורים. דרישת בידוד עצמי של 10 ימים (עד ה-1.9). יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית עד 72 שעות לרגע ההגעה למדינה. יש למלא הצהרת בריאות ולהציגה בכניסה למדינה (לחצו להצהרה). יש לדאוג לביטוח עם כיסוי לקורונה. חובה עטיית מסכה בכל המרחבים הציבוריים במדינה. אתרי התיירות פתוחים אולם ישנן מגבלות תנועה ועסקים בערים השונות. עוצר לילי בלה פאז. שימו לב כי ישנה דרישת ויזה למדינה!

פרו -  המדינה פתוחה לתיירים. לא ניתן להגיע מברזיל, הגבול היבשתי עם אקוודור סגור. יש להציג בדיקת קורונה (PCR או אנטיגן) שלילית עד 72 שעות שלפני הטיסה. יש למלא הצהרת בריאות עד 72 שעות מהטיסה (לחצו להצהרה). סגר לילי (העסקים סגורים, אפשר להסתובב בחוץ) מהשעות 20:00-21:00 ועד הבוקר. לימה ימי ראשון איסור יציאה מהבית. חובת עטיית מסיכה במקומות סגורים, חובת כפפות בסופרים, שווקים ובנקים. אתרי התיירות פתוחים, ישנן מגבלות והמסיבות והמועדונים סגורים. מחוז אריקיפה סגר מלא החל מה-21.6 ועד ה 11.7

קולומביה (משרד הבריאות הוציא אזהרת מסע חמורה למדינה) - המדינה פתוחה לתיירים. הגבול היבשתי עם אקוודור סגור. המדינה ביטלה את דרישת הבדיקה טרם ההגעה אולם דיווחים מה-22.6 מראים כי יש להציג בדיקה שלילית (PCR) עד 96 שעות מהכניסה למדינה. יש להציג טופס Check-Mig בכניסה וביציאה מהמדינה (לחצו לטופס). חיי הלילה, בארים ומסעדות חזרו לסדרן בערים שבהן התחלואה נמוכה (לדוגמא מדג'ין). בערים בהם ישנה תפוסה בבתי החולים של 85% ועלה יחולו גבלות ועוצר לילי. יש לעטות סיכות בחנויות, בנקים, תחבורה ציבורית ויש לשמור על מרחק באיזורים ציבוריים.

אקוודור - ניתן להכנס למדינה. יש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR או אנטיגן) בתווך של 72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה או לחלופין תעודת מתחסן. הגבול היבשתי עם קולומביה ופרו סגור. יש למלא הצהרת בריאות אותה יש להציג בכניסה (לחצו להצהרה). חובה עטיית מסכות במרחבים הציבוריים במדינה.

איי גלאפגוס - יש להציג:
1. צריך אישור הזמנה שנקרא salvo conducto שאותו מוציאה הסוכנות או המלון בגלאפגוס.
2. בדיקת קורונה שלילית (PCR) של 96 שעות עד הכניסה לגלאפגוס.
3. הצהרת בריאות "declaracion del salud del viajero"

אורוגוואי (משרד הבריאות הוציא אזהרת מסע חמורה למדינה) - גבולותיה של המדינה סגורים לתיירים.

פנמה - תיירים מורשים להיכנס. ש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR או RT-PCR או אנטיגן) בתווך של 48 שעות. על המגיעים מדרום אמריקה נדרשים לבדיקה נוספת עם הנחיתה על חשבונם וכן בידוד של 3 ימים (ישראלי דיווח ב-22.6 כי הוא בבידוד של 5 ימים) במלון שמאושר על ידי המדינה על חשבונכם עד בדיקה שניה עם תוצאה שלילית. יש למלא הצהרה אותה יש להציג בכניסה (לחצו להצהרה). יש לעטות מסיכה בכל המרחבים הציבוריים במדינה. עוצר מחצות ועד 4 בבוקר, בוקטה העוצר מ-22:00, פלאיה ונאו ללא מגבלות.

קוסטה ריקה (משרד הבריאות הוציא אזהרת מסע חמורה למדינה) - תיירים יכולים להיכנס למדינה. גבולות יבשתיים פתוחים. ישנן מגבלות שמשתנות לפי המצב, עסקים נסגרים החל מהשעה 21:00, מועדונים ומסיבות סגורות, חובת עטיית מסיכה במקומות סגורים, פארקים ואתרי תיירות 100% תפוסה, בארים ובתי קזינו 50% תפוסה. יש למלא טופס באתר (לחצו לטופס) ולהציג ביטוח רפואי שכולל כיסוי לקורונה (50,000$ כיסוי קורונה וכן 2000$ לבידוד - ניתן להשיג אישור זה וביטוח בהנחה באתר שלנו או לחצו כאן לפרטים). חשוב להערך עם כרטיס יציאה מהמדינה (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

מקסיקו (משרד הבריאות הוציא איסור מסע למקסיקו עד ה-27.6) - גבולות המדינה פתוחים לתיירים ואתרי התיירות פתוחים. באיזור קינטה רו (קנקון, פלאיה וכל הערים והאיים) סטטוס כתום מה שאומר שעסקים נסגרים סביב 23:00-00:00, ניתן להסתובב ברחוב, ישנן מסיבות פרטיות, ההגבלות זמניות. יש למלא שאלון רפואי אשר בודק גורמי סיכון בקרב המטילים עם ההגעה למקסיקו (לחצו לשאלון). חשוב להערך עם כרטיס יציאה מהמדינה ולינה ליומיים הראשונים (לחצו כאן למדריך כרטיס פקטיבי כולל שירות חינמי).

גואטמלה - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. ניתן להציג תעודת מתחסן/מחלים או לחלופין יש להציג בדיקת קורונה שלילית (כל סוג) בתווך של 72 שעות עד לרגע הכניסה. חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי. אם שהיתם בברזיל ב 14 ימים האחרונים לא תוכלו להכנס. עסקים נסגרים מ-21:00 בחלק מהמקומות.

ניקרגואה - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג אישור רפואי עם בדיקת קורונה (PCR) שלילית בתווך של כ-72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. כמו כן יתכן ויהיו בדיקות רפואיות בכניסה למדינה. אין צורך במסיכות, חיי הלילה פתוחים.

הונדורס - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג אישור רפואי הכולל בדיקת קורונה שלילית (כל סוג) ולא יאוחר מ-72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. ניתן להציג תעודכן מתחסן במקום בדיקה. כמו כן יש להגיש טופס "immigration pre-chek" לפני ההמראה (לחצו לטופס). חובת עטיית מסכות בכל המרחבים הציבוריים במדינה. עוצר לילי עד ה-27.6 אם אפשרות להארכה.

בליז - גבולות המדינה פתוחים לתיירים, כולל הגבול היבשתי. יש להציג בדיקת קורונה (כל סוג) שלילית עד 72 שעות עד לרגע הכניסה. מחוסנים אינם צריכים בדיקה. דיווחים מה-22.6 מראים יש צורך בבדיקה נוספת עם הכניסה (מחוסנים פטורים מבדיקה זו) וכן בידוד של 14 יום (לא הובהר אם הבידוד דרוש רק עבור מי שבדיקתו חיובית, הנושא בבדיקה). יש להזמין מקום אירוח מראש. חובת עטיית מסכות במרחבים הציבוריים במדינה. יש עוצר לילי מ-22:00 ועד 05:00 בימים ראשון עד חמישי. שישי ושבת מחצות. מגבלת קהל של עד 10 אנשים ואין חיי לילה.

קובה - יש להציג בדיקות קורונה שלילית (PCR) עד 72 שעות מההגעה, בנוסף תתבקשו לבצע בדיקה בשדה וכן שליחה לבידוד ל-7 ימים בבית מלון על חשבונכם. הצהרת בריאות ותשלום מס בריאות על סך 30$. רוב הקאסות סגורות עקב מס מקומי למי שפתוח. האטרקציות סגורות. מקומיים ממליצים להמנע מלהגיע לקובה בשלב הזה. מבצע חיסונים החל במדינה אולם החיסון הוא בתוצרת מקומית.

הרפובליקה הדומיניקנית - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש למלא טופס הצהרת בריאות בכניסה למדינה (לחצו לטופס). נוסעים יבחרו באופן רנדומלי לצורך בדיקת קורונה. ישנו עוצר החל מהשעה 18:00 ועד 05:00 בבוקר עד ה-23.6 כולל (תתכן הארכה ונכון ל 22.6 לא פורסמה החלטה). איסור התקהלות. חובת עטיית מסיכות במרחבים הציבוריים.

פוארטו ריקו - פורטו ריקו נפתחה מחדש לתיירים מהעולם אולם גורמים מקומיים מציעים להמנע מהגעה למעט מקרים דחופים. הכניסה אליה מותנת בתנאים הבאים: בדיקת קורונה מולקולרי בתווך של 72 עד לרגע הכניסה למדינה - הגעה ללא בדיקה תוביל לקנס של 300$. טופס הצהרת בריאות כאשר בסיומו יינתן קוד QR. בשעה 21:00 העסקים נסגרים והחל מ-22:00 ועד 05:00 בבוקר ישנו עוצר ואסור להסתובב בחוץ, חובת חבישת מסיכה (קנס 100$).

האיטי - המדינה פתוחה למבקרים. ש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית עד 72 שעות עד לרגע הכניסה. יש למלא הצהרת בריאות עם ההגעה.

ג'מייקה - גבולות המדינה פתוחים לתיירים (זמנית אין טיסות ארגנטינה, ברזיל, צילה, קולומביה, פרגוואי, פרו, טרינידד והודו). יש להגיש בקשת כניסה למדינה ולקבל אישור נסיעה (לחצו להגשת בקשה לאישור) - ללא אישור זה לא תוכלו להכנס למדינה. יש להציג בדיקת קורונה (PCR) או אנטיגן עד 72 שעות מרגע הכניסה. ייתכן ותדרשו לבידוד של 14 יום, מחוסנים 8 ימים - ההודעה רשמית אולם לא התקבל דיווח המאשר זאת מהשטח. ישנן מגבלות תנועה בלילות וסופשים, חובת מסיכה בציבור.

פרגוואי - המדינה פתוחה לתיירים, כניסה מברזיל דורשת 7 ימים של בידוד, הנוסעים יהיו חייבים בבדיקה קורונה לא יאוחר מ-72 לפני ההגעה למדינה בתוצאה שלילית. יש למלא הצהרת בריאות (לחצו להצהרה).

אל סלבדור - גבולות המדינה פתוחים לתיירים. יש להציג תעודת מתחסן או אישור רפואי עם בדיקת קורונה (מסוג PCR או LAMP או NAAT) שלילית בתווך של כ- 72 שעות עד לרגע הכניסה למדינה. כמו כן יתכן ויהיו בדיקות רפואיות בכניסה למדינה. חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי.

- ייתכן ויהיו שינויים בכפוף להנחיות בכל מדינה.
- על המטיילים לוודא כי יש בידם את כל האישורים הדרושים ולהבין מהי הפרוצדורה על מנת לעבור תהליך כניסה לכל מדינה (ביטוח בריאות, בדיקת קורונה, פנקס חיסונים ועוד).
- העדכונים נערכים על ידינו ביסודיות ואין אחריות לדיוק הפרטים ב-100% ושינויים שמתבצעים בכל עת. התייחסותך לפרטים באחריותך בלבד.

עדכונים מיוחדים גם באינסטגרם שלנו http://muchiler.com/insta
 גם בעמוד הפייסבוק שלנו אתר מוצילר - מוציקארד
הקבוצות פייסבוק שלנו:
מוצילר - דרום אמריקה | מרכז אמריקה
מוצילר - דרום ומרכז אמריקה | 2021-2022

INSBIG

 

Utopia & Relaxation

Fun & Extreeme

Treks & Adventures

Parties & Nightlife